Yazıma başlamadan önce; Bütün alemlerin yaratıcısı olan ve bu yaratılanların üstünde, insanlığı yaratan, bu insanların arasında da, yaşadığımız bu Cennet Ülkemizde yaşatan ; Rab’bil Alemin olan Allaha şükürler olsun.. İlmin son basamağı olan Üniversitelere, Rektör seçilmesi ve atanması ,dönemi yaklaştı.. Bu seçim bir Vali veya Millet vekilleri seçimi gibi olmamalı. Üniversitelerin kurulması ; Bir devletin onurudur. Bu Onurun bayrağını göndere çekilmesi için ise o üniversitenin Rektörlerinin , seçilmesi ile olur. Seçim ; Bulunduğu ilde doğmuş, aynı üniversitede…
GÜLE , GÜLE..AYLARIN SULTANI..
Üzerinde yaşadığımız Dünya ; Cennet’ten kovulan atamız, Adem babamız ile Hava Anamızın ve onların soyu olan insanların, Şeytana uyduklarının ceremesini çekmek, enselerinin arkasını görünceye ve belirtilen bir süreye (Kıyamet) kadar yaşamlarının sürdürebilmeleri için yaratılmıştır. (Dünya gezeğeninden başka hiçbir gezegende yaşam yoktur )Bu zaman dilimi sürecinde şeytana uyanların şeytanlaşmış olarak Cehenneme , Yaptıklarının pişmanlığında olanlar ise Cennete döneceklerdir.
Acıyan bağışlayan Allah; Merhametiyle yarattığı insanları, Şeytan şerrinden korumak, sağlıklı yaşamak, cehennemden korumak ,iradeli olmak için Peygamberler ve kutsal kitapları; Zebur, Tevrat, İncil ve bu üç kitabın temelini teşkil eden İnsanlığın kurtuluşu olan Kur’an ı kerimi göndermiştir.. Bu dört kutsal kitapta da sadece insanlara Oruç tutmayı Ramazan ayında farz kılmıştır. Oruç, bedenin yaşadığı süresince sağlık ve ahirete intikal ettiğinde de Allah’ hın elçisi olarak gerek kabir azabından, gerekse kıyametten sonrada cehennemden koruyucudur. .İşte bu nedenle, bu Tanrı misafirini uğurlayacağımız günün ardından;
GÜLE , GÜLE AYLARIN SULTANI ORUÇ .TEKRAR BULUŞMAK ÜZERE..
BENDEN SÖYLEMESİ
DAVUT DEMİRKAN