BAŞKAN TAHMAZOĞLU UMRE’YE GİDEN ÖĞRENCİLER VE AİLELERİ İLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

Şahinbey Belediyesi tarafından 5 yıldır sürdürülen proje kapsamında umreden dönen öğrencilerle Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile iftarda buluştu.

Temel Dini Bilgiler kitabından sınava girerek, okullarında 1’nci, 2’nci ve 3’üncü olan 168 öğrenci geçtiğimiz günler içerisinde Şahinbey Belediyesi, tarafından Umre’ye uğurlanmıştı. Umre ziyaretini tamamlayan öğrenciler, aileleri ile birlikte iftarda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile bir araya gelerek iftarlarını açıp sohbet ettiler.

BU PROJE BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gençleri önemsediklerini ifade ederek “Bu proje benim için çok değerli. Mimar Turgut Cansever’in çok sevdiğimi güzel bir sözü var ‘Şehri imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri tahrip eder’ diyor. Bu nedenle nesli ihmal etmemek gerekiyor. Şahinbey Belediyesi olarak gençlerimize 14.546.365 adet kitap, 52.000 tablet dağıttık. Başarıyı ödüllendirerek daha önce 6, sonra 5 şimdi ise 4 takdir alan öğrencilerimize bisiklet hediye ediyoruz. Bu güne kadar 44.000 bisiklet dağıttık. Bu yıl ise 60.000 bisiklet dağıtacağız. 145.000 öğrencimizi uçakla Çanakkale’de ecdadla buluşturduk. Bu kendi içinde bir rekor. Gençlerimiz bu cennet vatan nasıl kazanılmış bilmeli ki bu vatana sahip çıksın. Gençlerimizi kutluyorum. Umre ve Hac her insanın hayatta bir kere yaşaması gereken çok önemli bir ibadet. Rabbim gitmeyen herkese gitmeyi nasip etsin. Gençlerimizin genç yaşta oraları görmesi onların bundan sonraki hayatına çok güzel yön verecek. Aslında gençlerimizle 6 Şubat’ta bir araya gelecektik. Ancak 11 ili kapsayan büyük bir deprem yaşadık. Depremde ve daha sonra yaşanan sel felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

EŞİ BENZERİ OLMAYAN PROJELER

Şahinbey Belediyesi’nin tüm projelerinin örnek projeler olduğunu ifade eden Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç “Gençlerimizle birlikte çıktığımız bu yolculuk bizlere duygu yoğunluğu yaşattı. Başkanımızın hangi projesinden bahsetsek bunun eşi benzeri yoktur diye bahsediyoruz. Çanakkale’ye giden öğrencilerimizi gördüğümüzde oradaki detaylı çalışmaya şahit olduğumuzda ne kadar büyük bir proje olduğunu hep söylüyorduk. Kitap, spor ayakkabı, bisiklet dağıtımını gördüğümüzde hepsine ayrı ayrı eşi benzeri olmayan proje diyoruz. Umre projesine birebir katılmış birisi olarak Kabe’de öğrencilerimizi gören herkes onlara ayrı bir gözle bakıp kendi evlatlarıymış gibi sahiplendiler. Gören herkes bu çocukların nereden geldiğini sorduğunda büyük bir gururla gençlerimizin tüm masraflarını karşılayanın ve gönderenin Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu olduğunu söyledik. Onlarda bizim belediyelerimizde bunu yapabilirdi dediler. Milli Eğitim olarak Şahinbey Belediye Başkanımızdan akademik başarı açısından kitaba ihtiyacımız var dediğimizde Şahinbey Belediye Başkanımız ‘Siz ne kadar isterseniz verelim’ dedi. Son 3 yıldır hem LGS, hem YKS’ye giren tüm öğrencilerimize soru bankaları ve kaynak kitapları vererek ilçemizi Gaziantep’in en başarılı ilçesi haline getirdi. Allah Başkanımızdan razı olsun” diye konuştu. Duygularını anlatan öğrenciler ise, kutsal toprakları ziyaret ettikleri için çok mutlu olduklarını söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.