BAŞKAN TAHMAZOĞLU ESNAFLA BİRLİKTE DUA EDİP İŞYERLERİNİ AÇTI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Almacı Pazarı esnafıyla birlikte dua ederek işyerlerini açtı.

Ahilik Haftası kapsamında sabah namazını esnaf ile birlikte Kozluca Cami’nde eda eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, daha sonra Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Araştırmacı Yazar Dr. Senai Demirci, Gazeteci Serdar Arseven ve esnaf ile birlikte kahvaltı yapıp dualarla esnafın işyerlerini açtılar.

GELENEK HALİNE GETİRECEĞİZ

Bu haftanın “Ahilik Haftası” olduğunu ve bu nedenle esnaf ile bir araya gelerek, esnafın iş yerlerini dullarla açtığını belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Geçtiğimiz günler içerisinde esnafımızla birlikte ‘Ahilik Haftası’ münasebetiyle tören düzenledik. Aslında bizim sabahları işyerlerini dualarla açmak gibi güzel bir geleneğimiz var. Esnafımızla sözleştik, bu mübarek günde sabah namazımızı Kozluca Camii’sinde birlikte kıldık. Daha sonra hep birlikte beyranımızı içtikten sonra tarihi Almacı Pazarı’na gelip esnafımızla birlikte müftümüzün de duası ile iş yerlerini açtık. Rabbim esnafımıza bol, hayırlı kazançlar versin. Sağlık, sıhhat ile çalışmayı nasip eylesin. İnşallah bu geleneği yaşatarak her hafta Cuma günü bu bölgedeki bir camide sabah namazımızı kılıp, hep birlikte çorbamızı içip sonrasında esnafımızda birlikte işyerimizi açmak istiyoruz.” dedi.

 

%d blogcu bunu beğendi: