Yazıma başlamadan önce; Bütün alemlerin yaratıcısı olan ve bu yaratılanların üstünde, insanlığı yaratan, bu insanların arasında da, yaşadığımız bu Cennet Ülkemizde yaşatan ; Rab’bil Alemin olan Allaha şükürler olsun.. İlmin son basamağı olan Üniversitelere, Rektör seçilmesi ve atanması ,dönemi yaklaştı.. Bu seçim bir Vali veya Millet vekilleri seçimi gibi olmamalı. Üniversitelerin kurulması ; Bir devletin onurudur. Bu Onurun bayrağını göndere çekilmesi için ise o üniversitenin Rektörlerinin , seçilmesi ile olur. Seçim ; Bulunduğu ilde doğmuş, aynı üniversitede…
Memur-Sen Gaziantep İl Temsilciliğimizin teşkilat buluşmasına katıldık. Buluşmada Konfederasyonumuza bağlı sendikaların şube yönetimleri, ilçe yönetimleri, işyeri temsilcileri ve komisyonlarımızla biraraya geldik.
1150 dava arkadaşımızın katıldığı bu güzel ve coşkulu teşkilat buluşmamızda bizleri şereflendiren Kadim Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül beyefendiye ve Aile Sosyal Politikalar Kurucu Bakanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin hanımefendiye teşekkür ediyorum.
Emekleri ve gayretlerinden dolayı İl Temsilcimiz Sayın Müslüm Göral’ın şahsında tüm Memur-Sen Gaziantep teşkilatımızı tebrik ediyorum.
Allah cc birlik, beraberlik ve muhabbetimizi daim eylesin inşallah…
Ahmet GÖK