Yazıma başlamadan önce; Bütün alemlerin yaratıcısı olan ve bu yaratılanların üstünde, insanlığı yaratan, bu insanların arasında da, yaşadığımız bu Cennet Ülkemizde yaşatan ; Rab’bil Alemin olan Allaha şükürler olsun.. İlmin son basamağı olan Üniversitelere, Rektör seçilmesi ve atanması ,dönemi yaklaştı.. Bu seçim bir Vali veya Millet vekilleri seçimi gibi olmamalı. Üniversitelerin kurulması ; Bir devletin onurudur. Bu Onurun bayrağını göndere çekilmesi için ise o üniversitenin Rektörlerinin , seçilmesi ile olur. Seçim ; Bulunduğu ilde doğmuş, aynı üniversitede…
![](http://gaziantepzafergazetesi.com/wp-content/uploads/2024/05/Ekran-Resmi-2024-05-24-16.50.10.png)
Can Alevli Ortaokulu gelenekselleşmiş olan sene sonu sergisi ve kariyer gününü bu yılda gerçekleştirdi
Can Alevli ortaokulunda geleneksel şekilde düzenlenen sene sonu sergisini gezdikten sonra farklı meslek erbabı kişiler öğrencilerle buluştu. Öğrencileri ziyaret eden hakim, hakime, jandarma polis, hemşir, mali müşavir, müftülük personeli ve mühendis olan katılımcılar öğrencilerle hem mutlu bir anı yaşadılar hem de öğrencilerin meraklı sorularını cevaplandırdılar. Okul Müdürü Yusuf AYKURT okulumuz öğretmenlerinden Pınar FERLİGİL ve Öznur ŞAHİN’ in çokça emeğinin bulunduğunu belirtti. Öğrencilerimizin el emeği göz nuru eserlerinin sergilendiği bugüne katılım gösteren tüm protokol üyelerine ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirtti. Daha sonra öğrencilerle buluşmak üzere bir araya gelen farklı meslek erbaplarının mesleklerini tanıttığını öğrencilerin bu meslekler hakkında merak ettikleri soruları cevaplandırıldığını ve öğrencilerin bu mesleklere ilgilerinin arttığını belirtti.