Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Tahmazoğlu’nun davetini kırmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde Gaziantep heyetiyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığının ve temayül yoklaması sonuçlarının gündeme geldiği toplantıya Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun daveti damga vurdu. 

6 Şubat depreminin gündeme geldiği ve duygusal anların yaşandığı toplantıda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun Cumhurbaşkanını Gaziantep’e davet etmesi olumlu karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 Şubatta Gaziantep’e geliyor.

TOPLANTIYA TAHMAZOĞLU DAMGASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde Gaziantep heyetiyle bir araya geldi. Alınan bilgilere göre, AK Parti Gaziantep heyetini kabülü sırasında duygusal anlar yaşandı.  Asrın felaketi olarak bilinen 6 Şubat depremi gündeme gelince Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a depremin yıl dönümü olan 6 Şubat’da Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye’nin ikinci Büyük Şahinbey Millet camisinin açılışını yapacağız. Aynı gece Miraç kandili ve o gece depremde hayatını kaybedenler için mevlüt okutacağız. Sizi de aramızda görmekten gurur duyarız deyince Cumhurbaşkanı da bu duygusal daveti kabul ederek 6 şubatta Gaziantep’te olacağını ve bu mübarek gecede Gaziantep’te olmaktan mutlu olacağını söyledi.

ŞAHİNBEY’İN DEV ESERLERİNİN AÇILIŞI YAPILACAK

Türkiye’nin 55 ilinden büyük olan ve yaptığı mega projelerle son zamanlarda adından sıkça bahsettiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun 6 Şubat’ta yapacakları bir dizi açılış için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Gaziantep’e davet etti.  Şahinbey Belediyesi 100. yıl tünelleri, Yeşilvadi de 3 katlı köprülü kavşak, Türkiyenin ikinci Millet camisi ve  yine Türkiye’nin ikinci büyük kütüphanesi ve  Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan depremden etkilenen yetim aileler için inşaası tamamlanan 100 deprem konutununda açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor.

BİR AÇILIŞ DA ŞEHİR HASTANESİNE

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun 6 şubat depreminin yıl dönümünde Gaziantep davetini geri çevirmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep Şehir Hastanesinin de açılışını yapacağı öğrenildi.