Yazıma başlamadan önce; Bütün alemlerin yaratıcısı olan ve bu yaratılanların üstünde, insanlığı yaratan, bu insanların arasında da, yaşadığımız bu Cennet Ülkemizde yaşatan ; Rab’bil Alemin olan Allaha şükürler olsun.. İlmin son basamağı olan Üniversitelere, Rektör seçilmesi ve atanması ,dönemi yaklaştı.. Bu seçim bir Vali veya Millet vekilleri seçimi gibi olmamalı. Üniversitelerin kurulması ; Bir devletin onurudur. Bu Onurun bayrağını göndere çekilmesi için ise o üniversitenin Rektörlerinin , seçilmesi ile olur. Seçim ; Bulunduğu ilde doğmuş, aynı üniversitede…
Yerel basının yanındayız
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Osmaniye’nin ardından Gaziantep’e gelerek gazetecilerle buluştu. Geliş amacının birleşmelerden dolayı teşekkür etmek ve internet medyası ile bilgilendirmek olduğunu belirten Erkılınç’a Yönetim ve Dijital Medya Koordinatörü İdris A. Çam, Özel Kalem ve Kurumsal İletişim Müdürü Oğuz Akçakoca ve BİK Gaziantep Bölge Müdürü Hikmet Said Güngör eşlik etti. Gazetecileri dinleyen Erkılınç, BİK’in deprem bölgesindeki çalışmalarını anlattı, gazetecilerin yanında olduklarını söyledi.
YEREL BASINIMIZIN AYAKTA KALMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Erkılınç, deprem bölgesindeki gazete ve internet sitelerinin uyması gereken kuralların 31 Aralık’a kadar esnetildiğini belirtti. Erkılınç, “Depremde gazetelerimiz de ağır hasar aldılar. Hepsine geçmiş olsun diliyorum. Depremden bu yana gazete sahiplerimizin her zaman yanlarında olarak sorun ve sıkıntılarına ortak olmaya çalıştık. Gazete sahiplerimiz ile bir araya gelerek yaptıkları çalışmaları, sorun sıkıntılarını ve taleplerini dinliyoruz. Bir ilin en önemli parçası olan yerel basınımızın ayakta kalması için elimizden geleni yapıyoruz. Deprem bölgesi olması nedeniyle gazete ve internet sitelerinin yerine getirmesi gereken kuralları 31 Aralık’a kadar esnettik. Önümüzdeki süreçte de basınımızın ayakta kalması için kurum olarak ne gerekiyorsa yerine getireceğiz’’ dedi.