Yazıma başlamadan önce; Bütün alemlerin yaratıcısı olan ve bu yaratılanların üstünde, insanlığı yaratan, bu insanların arasında da, yaşadığımız bu Cennet Ülkemizde yaşatan ; Rab’bil Alemin olan Allaha şükürler olsun.. İlmin son basamağı olan Üniversitelere, Rektör seçilmesi ve atanması ,dönemi yaklaştı.. Bu seçim bir Vali veya Millet vekilleri seçimi gibi olmamalı. Üniversitelerin kurulması ; Bir devletin onurudur. Bu Onurun bayrağını göndere çekilmesi için ise o üniversitenin Rektörlerinin , seçilmesi ile olur. Seçim ; Bulunduğu ilde doğmuş, aynı üniversitede…
![](http://gaziantepzafergazetesi.com/wp-content/uploads/2023/10/Ekran-Resmi-2023-10-26-17.17.17.png)
NESRİN MEHMET ABAR İLKOKULU Cumhuriyetin 100.yili Coşkusunu Sokaklara taşırdi. Bizleri geçmişe götürdü
Nesrin Mehmet Abar İlkokulu , cumhuriyetin 100.Yili kutlamalarına Kortej yürüyüşü ile başladı. Salı günü okulda geleneksel çuval ve yumurta taşıma gibi geleneksel yarışmalar yapılacak. Çarşamba günü ozan Ali Dağci inin Konseri . Perşembe günü Üniversiteden İki akademisyenin paneli ve Cumhuriyetin 100.yili Futbol turnuvası finali yapılacak. Cuma günü kutlama ve ödül töreni düzenlenecek .
Kortej yürüyüşüne halktan olumlu tepkiler vardı. ‘Bizim çocukluğumuzda bandolarla yürüdük. ‘ evlerinin pencerelerinden ,iş yerinden dışariya çıkarak bizleri alkışladılar ve telefonlarında durum paylasimlari yaptılar