BBP İL BAŞKANI KIZILASLAN GÜVEN TAZELEDİ

Büyük Birlik Partisi 13’üncü Olağan İl Kongresi, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir’in katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede mevcut Başkan Orhan Kızılaslan yeniden İl Başkanlığı’na seçildi.

Kongrenin ardından açıklamalarda bulunan Büyük Birlik Partisi Gaziantep İl Başkanı Orhan Kızılaslan, “Selam olsun ülküde birleşenlere, selam olsun gönüllerde devleşenlere, selam olsun bu önemli günde buraya gelen bütün dava arkadaşlarıma saygı ve selamlarımı iletiyorum. Buradan Anadolu’nun bağrından yiğidin harman olduğu Gaziler diyarı Gaziantep’ten haykırıyoruz; Duy bizi Doğu Türkistan selam olsun sana, duy bizi Azerbaycan selam olsun sana, Karabağ, Musul, Kerkük, Azez, Kuzey Irak’ta ki Mehmetçik, Ankara, İstanbul, Mekke, Medine, Edirne, Van bu salondan selam olsun size. Aramızdan göçüp giden yiğit şehitlerimize başbuğlarımıza, Şehit Önderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’na bin selam on bin selam yüz bin selam olsun. Büyük Birlik Partisi, kurulduğu günden bugüne İslam, ahlak ve fazileti Türklük gurur ve şuurunu prensip edinmiş, kendine dava edinmiş gençler yetiştirmek için hayatını hiçe sayarak mücadele eden yiğitlerimiz ile birlikte kutlu bir kurum olmuştur. Tabii ki Büyük Birlik Partisi, bugünlere kolay gelmemiştir. Gün gün üzerinden tank geçmiş gün gün çilelerle zulümlerle sınanmıştır ama ne olursa olsun devletinin milletinin yanında durmuş, konu vatan millet olduğunda her zaman inisiyatif almıştır. Kıymetli arkadaşlarım başta teşkilatımız olmak üzere tüm dava arkadaşlarımızın, sizlerin, hepinizin emrindeyiz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, ayaklarınıza sağlık. Bugün de buraya gelerek bizleri sevindirdiniz cenabı Allah’ta sizleri sevindirsin. Teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kızılaslan ayrıca hayatını kaybeden Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşeyeva’yı, “Konuşmama başlamadan önce ömrünü Türk dünyasına adayan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşeyeva’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Azerbaycan’ın ve Türk dünyasının başı sağ olsun” diyerek andı.

“Devlet millet el ele”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, kongrede gerçekleştirdiği konuşmasında, “Bundan 102 yıl önce, namus ve bayrak uğruna gözlerini kırpmadan şehadete yürüyerek, tarihin en büyük destanlarından birini yazan kahramanların torunlarını, sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Bir kez daha bu şehri “Gazi” yapan, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Ben bu kurultayımızın bütün gönül coğrafyamıza, vatanımıza, milletimize ve partimize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ilkeleri ve sayın genel başkanımızın liderliği ile yaptığımız kutlu yolculuğun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yaşadığımız 6 Nisan depremlerin ardından bu yılki kurultaylarımız buruk geçiyor. Malum, depremlerde en çok hasar alan şehirlerimizden biri de Gaziantep. Çoğunluğu İslâhiye ve Nurdağı ilçelerimizde olmak üzere 3 bin 889 kardeşimiz enkaz altında can vererek Rahmet-i Rahman’a kavuşmuştur. Allah şehadetlerini kabul etsin inşallah. Yine 20 bine yakın bina ya yıkılmış ya da ağır hasar almıştır. Tabi, çok şükür ki imanımız gereği, başımıza gelen her hadiseyi bir imtihan meselesi, bir ayet olarak görebiliyoruz. Bu iman sayesinde, depremin ilk anlarından itibaren acılarımızı yüreklerimize gömüp, yaralarımızı sarmak için, canla başla hepimiz seferber olduk. Bugünkü kurultayımız da şehirlerimizi, sosyal hayatımızı yeniden, eskisinden de daha güçlü bir şekilde tesis edebilmek için bir vesile olacaktır inşallah. Zira hepimiz biliyoruz ve şahitlik ederiz ki, bugün emaneti teslim edecek arkadaşlarımız da teslim alan arkadaşlarımızda, aynı samimiyet ve ihlas ile hizmet etmeye devam edecektir. Biz parti olarak, ülke yararına olan her şeye destek olma konusunda geleneksel tavrımıza deprem konusunda da devam ediyoruz. BBP, her konuda olduğu gibi, devlet millet el ele sloganı ile şehirlerimizin yeniden şahlanışı için de üzerine düşen her şeyi fazlasıyla yapacak ve sürecin en önemli unsurlarından biri olmaya devam edecektir inşallah” dedi.

“Sahip olduğumuz belediye sayısı artacaktır”

Büyük Birlik Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, “Malumunuz, parti olarak, tarihi önem atfettiğimiz bir seçimi geride bıraktık. Aziz milletimiz tercihini bir kez daha Cumhur İttifakının devamından yana kullanmıştır. Partimiz bu seçimlerde de Türkiye’yi yeniden tarih sahnesine çıkaracak politikaların birer birer hayata geçmesi için Cumhur ittifakının bir parçası olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Biz partimizin bütün unsurları ile gerektiğinde ikaz ederek, gerektiğinde yol göstererek ve çözüm üreterek bu sürecin parçası olmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz seçimlerde, BBP, her ilde kendi adayları ile seçime girmiş ve önceki genel seçimlere göre oyunu artırarak çıkmıştır. Ben bütün teşkilatlarımızın olduğu gibi Gaziantep İl ve İlçe Teşkilatlarımızın da seçimlerde aday olan arkadaşlarımız için gösterdiği gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum ve aynı gayreti, bu defa yerel seçimler için vazife alan arkadaşlarımız için de göstereceklerine yürekten inanıyorum. Bu seçimlerde de biz yine Cumhur İttifakı içinde kalarak ama kendi adayımızla mücadelemizi ortaya koyacağız. Ben Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak partimize ait belediyelerin zor şartlar altında olmalarına rağmen nasıl gayret gösterdiklerine bizzat şahidim. Bu seçimlerde de bu gayretimizi bu heyecanımızı iyi anlatmayı başarırsak, daha çok gönül kazanırsak, sahip olduğumuz belediyelerin sayısı da artacaktır inşallah. Biz parti olarak, bu seçimlerin de tarihi öneminin farkında olacağız ve bu yüzyılın Türk yüzyılı olmasına kendi kadrolarımızla katkı sağlayacağız” açıklamalarında bulundu.

“Karabağ bir Türk yurdudur”

Türk Yüzyılının ilk işaretlerini Can Azerbaycan’da görmeye başladık çok şükür. Malumunuz, geçtiğimiz günlerde Azerbaycan toprakları içinde, ordu ve devlet kurmaya kalkışmış bir grup, can kardeşlerimizin demir yumruğu tepelerine binince 24 saat bile geçmeden teslim olup silah bırakmışlardır. Bu sayede, bütün dünya bir kez daha görmüş ve bu defa idrak etmiştir ki Karabağ bir Türk yurdudur ve Türk toprakları üzerinde benzer emelleri taşıyan herkesin akıbeti de aynı olacaktır. Ben buradan bir kez daha başta sayın Cumhurbaşkanı Aliyev olmak üzere, bütün Azerbaycan ordu mensuplarına tebriklerimi arz ediyorum. Allah zaferlerini daim etsin inşallah. Ayrıca Bildiğiniz üzere Azerbaycan milletvekili, Türk dünyasının yürekli asenası Ganire Pasayeva hayatını kaybetti.  Allah’tan sonsuz rahmet diliyorum. Türk Dünyasına başsağlığı diliyorum. Ben bu duygularla bir kez daha kurultayımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, herkesi bir kez daha muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu. 

Büyük Birlik Partisi Gaziantep İl Başkanı Orhan Kızılaslan’ın yönetim listesi ise şöyle:

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GAZİANTEP İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
ASİL İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
S. NOADI SOYADIMESLEKS. NOADI SOYADIMESLEK
1ORHAN KIZILASLANİL BAŞKANI31VOLKAN DALBUDAKEMEKLİ BANKACI
2AYSEL TİRYAKİMUHASEBECİ32ÖZGÜR UYSALÖZEL SEKTÖR
3BEDRETTİN BOZGEYİK İŞLETMECİ33METİN KELEŞKURUM PERSONELİ
4YUSUF OZAN ÖZTOPAVUKAT34MEHMET SARIGÜLGAYRİMENKUL DANIŞMANI
5HALİL KÜÇÜKKINACIMATBAACI35MEHMET YILMAZMÜTEAHHİT
6HİDAYET ÇETİNTERZİ36MELEK AKGÜLPETSHOP
7HÜSEYİN SUBAŞIAVUKAT37VEYSEL KARANİ BAYRAMTESİSATÇI
8MEHMET EROL ABUŞOĞLUSAKATATÇI38MUSTAFA DEMİRALEMEKLİ BAŞKOMİSER
9DAVUT CEM KAYMAKÇIELEKTRONİK MÜH.39SAMİ İYİMUTAFSPOR SALONU İŞLETMECİSİ
10BETÜL ÖZDEMİRDİŞ HEKİMİ40FARUK ERDOĞANEMEKLİ
11MEHMET TAŞARMÜTEAHHİT41ŞEVVAL BOZKURTARKEOLOG
12MEHMET VAHDETTİN YÜKSELSANAYİCİ42TUBA ALTAŞMİMAR
13MEHMET NURİ YÜNCÜSERBEST MESLEK43TUNCAY İŞÇİMATBAACI
14İBRAHİM HALİL KIZILASLANTÜCCAR44ALPEREN SÖZBİLENİŞ ADAMI
15ALİ KILINÇTOPTAN ET TİC.45YAKUP DİLEKİŞ ADAMI
16ALİ SİNECANSERBEST MESLEK46ALADDİN BEYDİLLİAVUKAT
17ARİF KERECİSİGORTACI47GÜLSÜM SARIAVUKAT
18ELVAN ARKANMÜTEAHHİT48OĞUZ ŞAHANSANAYİCİ
19EBRU HALEFOĞLUAVUKAT49FİKRET ZEHİROĞLUBANKACI
20ERDAL ŞAHANGAYRİMENKUL DANIŞMANI50MESUT ÖZDEMİRİŞ ADAMI
21HASAN POLATKAMU PERSONELİ51ALİ YUŞA TOPRAKÇIFİNANS UZMANI
22HÜSEYİN DENİZECZACI52İRFAN ÖZDEMİREMEKLİ ASKER
23AHMET OSKAYDİŞ HEKİMİ53ENDER CANPOLATMÜTEAHHİT
24KÜBRA YILMAZAVUKAT54AYHAN CANDARDÖNERCİ USTASI
25MEHMET BOZKURTMALİ MÜŞAVİR55MUSTAFA YAŞAR ÖZTÜRKAVUKAT
26AHMET TURGUTÇİFTÇİ56SEMA HOŞAFTURİZM İŞLETMECİSİ
27AYFER YAVUZKURTKURUM PERSONELİ57TÜLAY KARAGAZETECİ
28İDRİS KANKILIÇESNAF58MEHMET YUNUS PİRGALERİCİ
29KEVSER ATMACATURİZM İŞLETMECİSİ59FEYZULLAH GÖKDEMİREMEKLİ
30HARUN SOYSALBERBER60BÜŞRA  MİHMALLİDİŞ TEKNİSYENİ
ASİL İL DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ
S. NOADI SOYADIMESLEKS. NOADI SOYADIMESLEK
1MELİHA TOPRAKÇI4NURAY ZOR
2YASEMİN KIZILASLAN5MÜJDE ZEHİROĞLU
3TÜLAY KARAGAZETECİ