30 Ağustos Zafer Bayramı Gaziantep’te Coşkuyla Kutlandı

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Sabah saat 09.00’da Çelenk Koyma Töreni ile başlayan kutlamalarda Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören son bulurken, akabinde Vali Çeber, Başkan Şahin ve Tugay Komutanı Osma ile birlikte Valilik makamında tebrikleri kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları İstasyon Meydanı’nda yapılankutlama ve geçit töreni ile devam etti.

Vali Çeber, Başkan Şahin ve 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma törene katılan askerleri, öğrencileri ve vatandaşları selamladı. Program, öğrencilerin şiirleri, halk oyunu gösterisi ile askeri ve sivil hizmet araçlarının tören geçidinin ardından son buldu.

Törene ayrıcaGaziantep milletvekilleri, vali yardımcıları ve kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, adli idari ve askeri erkan ile şehit ve gazi dernekleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Son olarak Vali Kemal Çeber, beraberindeki protokol heyeti ile birlikte 25 Aralık Panorama Müzesi’nde açılan Cumhuriyet’in 100. Yılı Özel Sergisi’ni gezdi.