BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NDAN KARDEŞ ŞEHİR ADIYAMAN’A ÇARŞI

Depremin yaralarını sarmak için Adıyaman’da çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Şahinbey Belediyesi esnaf içinde çarşı yapıyor.

Şahinbey Belediyesi depremde ağır hasar alan Adıyaman’ın yeniden ayağa kalkması için vatandaşlara desteğini sürdürürken, esnafın da yüzünü güldürecek adımlar atıyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kısa süre içerisinde tamamlanacak olan iş yerlerinin inşaat çalışmalarını inceledi.

55 İŞYERİ YAPIYORUZ

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Adıyaman’da ticaretin yeniden canlanması için 65 tane iş yeri yapacaklarını belirterek “11 ilimizi kapsayan deprem felaketinden sonra en çok hasar gören illerimizden birisi de Adıyaman oldu. Adıyaman’da evler gibi iş yerleri de yıkıldı. Dolayısıyla Adıyaman’da yeni iş yerlerine ihtiyaç var. Şahinbey Belediyesi olarak kardeş şehrimiz Adıyaman’a 55 işyerinden oluşan bir çarşı inşa ediyoruz. 5.000 metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz çarşımızın inşaat çalışmaları başladı. Çarşımız revakları ile beraber yapılacak 55 işyerimiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak. Kısa bir sürede çarşımızı tamamlayıp Adıyaman halkının hizmetine sunacağız. Çarşımızın Adıyaman’a hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.