Oktay İyisaraç İyi Parti’den aday oldu

İyi Parti Gaziantep Milletvekilli aday adaylığı için başvurulara yoğun ilgi gösteriliyor. Oktay İyisaraç İyi Parti Gaziantep Milletvekili aday adaylığı için resmi müracaatını yaptı.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel seçimlerinde İYİ Parti Gaziantep’te aday adayları resmi müracaatlarını yapmaya başladılar. Gaziantep’te saygın bir kişiliğe sahip olan ve herkes tarafından sevilen İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Oktay İyisaraç resmi müracaatını yaptı.

GAZİANTEP TOPLANTISI SALI GÜNÜ

İyi Parti’den Gaziantep Milletvekili aday adayı olan Oktay İyisaraç, 21 Mart Salı günü İyi Parti il binasında Basın mensuplarıyla buluşarak, saat 16:30’da partililerle birlikte bir açıklama yapacak.

OKTAY İYİSARAÇ KİMDİR?

1984 yılında Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde doğmuştur. Memur emeklisi bir ailenin çocuğudur. Baba ve anne tarafı Gaziantep’in yerli ailelerindendir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep’te, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat fakültesinde, Yükseklisans eğitimini Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi programında tamamlamıştır. Semra Hanım ile evli olan Oktay İYİSARAÇ bu evlilikten Ece ve Mehmet Göktuğ adlarında iki çocuğa sahiptir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 2004 yılından itibaren Savunma Sanayii, Havacılık ve Uzay faaliyetleri sektöründe çeşitli kamu kurumu, araştırma enstitüsü ve özel sektörde çok sayıda milli ve uluslararası savunma sanayii ve sivil uzay projelerinde Proje Yönetim Uzmanlığı, Planlama ve Strateji Uzmanlığı, Sözleşme Yönetim Uzmalığı yapmıştır/yapmaktadır. Ayrıca Sanayi ve Teknoloji, Savunma Sanayii, Dijital Dönüşüm, Girişimcilik, Siyasal İletişim ve Seçmen Davranışları konularında araştırmalar yapmakta ve raporlar hazırlamaktadır.

Daha önce hiçbir siyasi geçmişi veya siyasi parti üyeliği bulunmamaktadır. Siyasi faaliyetlerine ilk kez İYİ Parti ile başlamıştır.

İYİ Parti’de Aldığı Eğitimler/Sertifikalar:

• Siyaset Akademisi Başkanlığı Parti İçi Teşkilat Eğitimi

• Siyaset Akademisi Sertifika Programi

Diplomasi Akademisi Sertifika Programı

Basın ve Yayın Konusudaki Görevleri:

HaberAsi Sosyal medya kanalında #FikriniSöyle Program Yapımcısı ve Moderatörlük ve köşe yazarlığı

Tüketici Konfedarasyonu Internet Sitesinde Köşe Yazarlığı

Görev Aldığı Sivil Toplum Kuruluşları:

Tüketici Konfederasyonu-Etik Değerler Komisyon Başkanı (tukonfed.com)

• Araştırma ve Strateji Merkezi (AVAZ) Derneği 19.03.2022 1.Olağan Kurulu ile Yönetim Kuruluna Seçilmiştir. (avazstrateji.com)

Beyin Fırtınası Düşünce Kulubü Başkan Vekili (bfdk.org)

Sendikal Faaliyetler (TEZKOOP İŞ)

SON SÖZ: Oktay İYİSARAÇ’ın temel olarak dünya görüşü: “insanları, vatana ihanet etmemiş olması koşuluyla, din, dil, irk, mezhep, felsefi inanç, siyasi düşüncesi ne olursa olsun herkesi “egaliteryanizm” düşüncesinde değerlendirme üzerine inşaa edilmiştir.