Yazıma başlamadan önce; Bütün alemlerin yaratıcısı olan ve bu yaratılanların üstünde, insanlığı yaratan, bu insanların arasında da, yaşadığımız bu Cennet Ülkemizde yaşatan ; Rab’bil Alemin olan Allaha şükürler olsun.. İlmin son basamağı olan Üniversitelere, Rektör seçilmesi ve atanması ,dönemi yaklaştı.. Bu seçim bir Vali veya Millet vekilleri seçimi gibi olmamalı. Üniversitelerin kurulması ; Bir devletin onurudur. Bu Onurun bayrağını göndere çekilmesi için ise o üniversitenin Rektörlerinin , seçilmesi ile olur. Seçim ; Bulunduğu ilde doğmuş, aynı üniversitede…
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yarıyıl tatiline giren çocuklarla, GASMEK Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça Eğitim ve Sanat Merkezi’nde bir araya geldi.
Ziyarette, 23 Ocak-3 Şubat Yarıyıl Etkinlik Takvimi kapsamında 5 ila 12 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlenen çeşitli atölye etkinliklerini yerinde gören Başkan Fatma Şahin masal atölyesinde çocuklarla hikaye dinleyerek, şarkı söyledi.
Çocuklar için hafta içi hazırlanan atölye çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Şahin, daha sonra çocuklara ara tatilin ilk gününde hangi atölyelerden keyif aldıklarını sorup, onlarla sohbet etti.
Ziyaretin devamında resim atölyesinde Vincent Van Gogh’un yağlı boya tablosu olan “Yıldızlı Gece” eserini resmetmeye çalışan çocukların çalışmalarını izleyen Başkan Şahin, daha sonra teknoloji, mozaik, drama ve ebru atölyelerini gezdi. Ziyarette Başkan Fatma Şahin’in yanı sıra GBB Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Abdullah Aksoy ile Kültür ve Turizm Daire Başkanı Oya Alpay da bulundu.