Yazıma başlamadan önce; Bütün alemlerin yaratıcısı olan ve bu yaratılanların üstünde, insanlığı yaratan, bu insanların arasında da, yaşadığımız bu Cennet Ülkemizde yaşatan ; Rab’bil Alemin olan Allaha şükürler olsun.. İlmin son basamağı olan Üniversitelere, Rektör seçilmesi ve atanması ,dönemi yaklaştı.. Bu seçim bir Vali veya Millet vekilleri seçimi gibi olmamalı. Üniversitelerin kurulması ; Bir devletin onurudur. Bu Onurun bayrağını göndere çekilmesi için ise o üniversitenin Rektörlerinin , seçilmesi ile olur. Seçim ; Bulunduğu ilde doğmuş, aynı üniversitede…
Gaziantep L Tipi Cezaevi’nde kalan hükümlü ve tutuklular tarafından yapılan resimler ve filografi çalışmaları yıl sonu sergisiyle görücüye çıktı.
Gaziantep Adliyesi Ek Hizmet binasında düzenlenen sergi açılışında konuşan Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Karataş, “Mahkum ve tutuklular cezaevinde el emeği göz nuru eserlerini sergileme imkanı buldular. Bizde Başsavcılık olarak Cezaevi Müdürlerimiz ve protokolün katılımı ile serginin açılışını birlikte yaptık. 28 Kasım 2022 tarihine kadar açık olacak sergimize iştirak edenlere teşekkür ediyor, mahkum ve tutukluların el emeği göz nurlarına gösterilen ilgiden memnun olduk” diye konuştu.
L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalmakta olan hükümlü ve tutuklar tarafından yapılan filografi ve yağlı boya resimlerinin ek binada sergilenmesi 28 Kasım tarihine kadar devam edecek Sergiye Gaziantep Valisi Davut Gül, Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hakim Yusuf Kaya, Gazeteciler adına Cemiyet ve Birlik Şube Başkanları Orhan Kızılaslan ve Aslı Emektar ile Savcı ve Hakimler katıldı.