G10`UN SEÇİM ZAFERİ

Basın İlan Kurumu 32. Dönem Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Seçimi Ankara’da yapıldı. G10 Gaziantep Gazeteler Birliği üyeleri seçime birlikte katılarak, Gaziantep medyasını Ankara’da temsil etti ve Güneydoğu adayı olarak destekledikleri Tahir Gülebak’ın seçim kazanmasında büyük rol oynadılar.

2023-2025 yılları arasında Anadolu gazetelerini temsilen Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’nda görev yapacak 3 üyenin belirleneceği seçim, Ankara’da Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

G10 SEÇİMDE BİR VE BERABER

Seçime Gaziantep medyasından G10 Gaziantep Gazeteler Birliği üyeleri de katıldı. G10 üyeleri, Anadolu medyasını yakından ilgilendiren seçimde bizzat yer alarak, hem Gaziantep medyasını Ankara’da temsil etti, hem de yetkililerle yerel medyanın yaşadığı sorunlara dair önemli temaslarda bulundu.

G10 ÖRNEK GÖSTERİLDİ

G10 üyeleri, Basın İlan Kurumu Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri seçiminde ortak hareketle oylarını kullanarak, BİK’teki yeni dönem temsilcilerinin seçilmesinde önemli rol oynadı.

Anadolu’nun bir çok farklı ilinden gelen gazete sahipleri, G10 sayesinde Gaziantep medyasının ortak hareket etmesine gıpta ile baktılar ve bunun Güçbirliği için örnek alınması gerektiğine dikkat çektiler.

G10’NUN DESTEKLEDİĞİ ADAY KAZANDIBasın İlan Kurumu Genel Kurulu’nda görev yapacak Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Seçiminde Güneydoğu bölgesinde Tahir Gülebak’ın destekleyen G10, ortak olarak kullandıkları oylarla Gülebak’ın seçimi kazanmasında büyük rol oynadı.