AK PARTİ GAZİANTEP’TE SİYASET AKADEMESİ KADIN PROGRAMI TAMAMLANDI

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı ile Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı tarafından Siyaset Akademisi’nin 20. döneminde “Siyaset Akademisi Kadın Programı” düzenlendi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Salonu’nda 3 haftalık süren eğitim programında AK Parti Gaziantep Kadın Kolları birbirinden değerli konuşmacıları ağırladı.

Kadınların siyasette daha aktif yer alması, siyasi okuryazarlığın artırılması, ilk defa siyaseti deneyimleyecek kadınlara da bir yol göstericiliğin yapılması hedeflenen programda; ‘Kadın Hakları’, ‘Aile ile ilgili Politikalar ve Kazanımlar’, ‘Türkiye Yüzyılı Vizyonu’, ‘Çevre Bilinci’ gibi 9 başlıktan oluşan eğitimler sunuldu.

AK Parti Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Feray Yılmaz ‘Kadınlarımızın siyaset arenasında aktif rol alabilmeleri, kendilerini geliştirebilmeleri ve doğru ifade edebilmeleri adına, benim de söyleyecek bir sözüm var diyen, fikirleri ve önerileriyle katkı sağlamak için ben de varım diyen kadınlarımız için bugün burada bir araya geldik’ dedi. Akabinde kocuşmalarına ‘Kadının zarafeti, nezaketi ve hoşgörüsü siyasete farklı bir bakış açısı getirmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çok büyük destekleriyle yerel ve genel meclislerde kadın oranının artırılması hem kadının hayatını kolaylaştıracak hem de kadın bakış açısına sahip politikaların üretilmesinin de önünü açacaktır. Biz de AK Parti Gaziantep Kadın Kolları olarak siyasete daha fazla kadın elinin değmesi için çalışmalar yapıyoruz.’ diyerek devam etti.

AK Parti Gaziantep İl Kadın Kolları; eğitimin son haftasında önceki dönem Turizm Bakanı, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir ÜNAL’ın ‘Türkiye’nin Yakın Siyasi Tarihi’ adlı sunumunu dinledi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ‘Kadınlar siyasetin nesnesi değil, öznesidir’ sözünden ibaretle eğitimcilerin bakan, gazeteci, yazar, iletişim uzmanı ve akademisyenlerden oluştuğu akademide 9 ders yapıldı. Gaziantepli kadınların yoğun ilgisi sonucunda yaklaşık 200 kadın sertifika almaya hak kazandı. ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda’ sloganıyla hayata geçirilen eğitim programında; ‘Siyasal iletişim ve Yeni Anayasa’ konulu konuşmalarıyla Mehmet Acet, ‘Türkiye Yüzyılı’ konulu konuşmalarıyla Seda Sarıbaş, ‘Etkili İletişim’ konulu konuşmalarıyla Tarkan ZENGİN, ‘Kadın, Aile, Çocuk Politikaları’ konulu konuşmalarıyla Bahar AYVAZOĞULLARI, ‘Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali’ konulu konuşmalarıyla Dilara Sina TABAK, ‘Türkiye’nin Yakın Siyasi Tarihi’ konulu konuşmalarıyla Halil ÜRÜN, ‘Aile içi İletişim’ konulu konuşmalarıyla Çağatay YETİK ve ‘Çevre Ahlakı ve Bilinci’ konulu konuşmalarıyla Sema ARIOĞLU eğitim verdi.