Tepe: “Ciğerimiz yandı”

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Karkamış’ta yaşanan roket saldırısı sonrası hayatını kaybeden öğretmenlerimizden Ayşenur Alkan ve öğrencimiz Hasan Karataş, acı bir kaygımızdır diyerek gazetemize şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde hain terör saldırısı sonrası Gaziantep’in Karkamış ilçesine düşen roket mermisi Kocatepe İlköğretim okuluna düşmüştür. Roketin düşmesi sonucu bir eğitimcimiz yani öğretmenimiz Ayşenur Alkan öğretmenimizi kaybettik aynı şekilde öğrencimiz Hasan Karataş’ı da hain terör saldırısına şehit verdik. Bu acı olayı unutamıyoruz. Bugün de öğretmenler günü olması sebebiyle de Ayşenur öğretmeni unutmuyoruz onu her zaman kalbimizde yaşayacağını bilmenizi isterim.

Gaziantep’te hain terör saldırısı sonrası ilimize gelerek roketin düştüğü yerde Karkamış’ta incelemelerde bulunmak için ilimize gelen İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer çeşitli incelemelerde bulundular.

Elimizde 35.000 öğretmenimiz bulunmakta ve 670.000 öğrencimize eğitim vermekteyiz. Gaziantep’te ise 1270’in üstünde okulumuz mevcuttur tüm okullarımızın eğitim ve öğretimlerinde desteklerimizi son gücümüze kadar veriyoruz.

Tüm kurumlarımızın yani okullarımızın müdürleri ile ve idarecileri ile yakından irtibat halindeyiz. Eğitim verilen yerlerimizde binalarımızda eksikleri yerinde tespit ederek anında müdahale ediyoruz ve eksiklerini aynı şekilde öğrencilerimizle de yakından ilgilenerek onların eğitimde daha başarılı olmaları için gayretli çalışmalar sarf ediyoruz. Bilindiği üzere ben Gaziantep’te İl Milli Eğitim Müdürü olduktan sonra eğitim alanında Gaziantep’te başarıları imza atıyoruz ve her yıl başarımızı yükseltiyoruz. Amacımız bu yıl ve önümüzdeki yıllarda başarımızı daha da yükselterek eğitimde Gaziantep ilinin ismini ön plana çıkartacağız. Bu başarı ise başta okul idarecilerim ve öğretmenlerim sayesinde olacaktır. Biz ne kadar gayret ve başarı gösterirsek öğrencilerimiz de o kadar başarılı ve gayretli olacaktır. Her şeyimiz Gaziantep’in eğitiminde daha iyi yerlere gelmesi için çaba gösteriyoruz her şey çocuklarımız için ve Gaziantep içindir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.