ATAY VE ÇIKMAZ’DAN GAZETEMİZE ÖZEL AÇIKLAMALAR

Gaziantep MHP Milletvekili Sermet Atay ve Gaziantep MHP İl Başkanı Cahit Çıkmaz, Gaziantep’in gündeminde olan Suriyeliler ve pandemic dönemi sonundaki normalleşme ile ilgili önemli açıklamalarda bulundular.

Gaziantep MHP Milletvekili Sermet Atay, “Gaziantep’te en büyük sorun mülteci sorunudur. Bu mülteci sorunun başında Suriyeliler gelmekteydi şimdi ise Afganlılar da şehrimize gelmektedir. Türkiye’nin Kilis, Hatay, Şanlıurfa ve Gaziantep illeri mülteci kotalarını doldurmuşlardır, bu artık problem olmaya başlamıştır. Umarım kısa süre içerisinde Suriye’de bir barış ortamı sağlanır ve kendi ülkelerine döneceklerdir. Şu an 5 milyon 300 bin Suriyeli mülteci bulunmaktadır. Bunları savaş bittikten sonra bir kısmı kendiliğinden bir kısmı devletimiz tarafından ülkelerine gönderilecektir, ülkemizde de kalan kalacaktır. Bu mültecilerin ülkelerine bir daha dönmeyeceği kesinlikle yalandır, barış ortamı sağlandıktan sonra bunlar ülkelerine kesinlikle gönderileceklerdir. Afganlılara izin veren İranlılar’dır, İranlılar geçiş kapısını kapatırsa Türkiye’ye giremezler, her nedense bu kapı neden açılıyor anlamış değiliz. Suriyeliler mutlaka ülkelerine gönderilmeli, Afganlıların da ülkelerine gelmesini engellemek için önlemler alınmalıdır. Bizim MHP olarak görüşümüz ülkelerinde can güvenliği sağlandıktan sonra ülkelerine sağ salim olarak gönderilmesinden yanayız.

Ülkemizde ve ilimizde pandemic vakaları arttı müske mesafe kullarına uymadığımızdan dolayı virus çok çabuk yayılıyor, aşılama da ise insanlar aşıdan kaçıyor birinci doz aşısını olanlar ikinci doz aşısını olmuyor, pandemiden kurtulmanın tek yolu aşıdan geçmektedir.

Esnafın ise en büyük sorunu pandemi döneminde geçirmiş olduğu sıkıntılı dönemlerdir, pandemide getirilen sorunların giderilmesi gerekmektedir. MHP bugün olduğu gibi yarın da seçime hazırdır” dedi.

Gaziantep MHP İl Başkanı Cahit Çıkmaz ise şunları söyledi: “bugün milletvekilimiz bizleri ziyaret etti, bu ziyaretlerimizi ilçe başkanlıklarımıza ve diğer ilçelerimize ziyaret ederek MHP’yi Gaziantep’te daha güçlü hale getirmektedir. Bu virüsten kurtulmanın tek yolu aşıdır, kalabalıklardan uzak durulmalı, maske mesafe ve temizlik kurallarına uymalıyız. Biz MHP olarak yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarımıza son hızımızla devam ettiriyoruz, özellikle esnaf ziyaretlerimizi, kamu ziyaretlerimizi sık sık yapıyoruz, yarın seçim olacakmış gibi hazır kıta bekliyoruz. Pandeminin azalması ile de ziyaretlerimiz daha da sıklaşacaktır” dedi.