GAZİANTEP EĞİTİME HAZIR

Gaziantep’te Okullar Güvenle Açılıyor

Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Okullarımızı güvenle açıyoruz” sloganıyla yürüttüğü çalışma kapmasında temin edilen 6 Milyon TL’lik hijyen ve temizlik malzemesi ile okulları açılması planlandı. Okullarımızın yeni tip Covid-19 riskinin azalması hedefleniyor. Bunun için Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe’nin katılımlarıyla yapılan programda şunlar söylendi;

ÖĞRETMENLERİMİZ VE VELİLERİMİZ DİKKATLİ OLMALI

Gaziantep Valisi Davut Gül, Şehitkamil İlçesinde Vedat Topçuoğlu Anadolu Lisesinde düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi; Benim özellikle öğretmen ve velilerden isteğim çok dikkatli olunması. Okullarımızdaki fiziki şartlar güvenli bir şekilde sağlandı. Bunun yanı sıra temizlik ve hijyen konusunda dikkat edilmesi lazım özellikle mesafe konusunda önem gösterilmelidir. Benim buradan öğrencilere, velilere, öğretmenler ve idarecilere kurallara uyulması konusunda hassasiyet gösterilmelerini istiyorum dedi.

EĞİTİM CAMİASININ EMRİNDEYİZ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in eğitiminin emrindeyiz diyerek toplantıda şunları söyledi; Küresel bir sorunla karşı karşıyayız bu sorun yalnız şehrimizde değil tüm dünyada mücadele edilen bir sorundur. Bu hummalı ve zor bir süreçtir, bu süreci el birliği ile birlikte atlatacağız. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak açılacak olan okullarımız için gerekli tedbirler ve önlemleri aldık. Belediye olarak İl Milli Eğitim’in ve eğitimin emrindeyiz dedi.

EĞTİME TEKRAR MERHABA

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe toplantıda eğitime tekrar merhaba diyerek şunları söyledi; Salı günü tüm okullarımızda eğitime merhaba diyoruz. Tüm okullarımızda tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. Okullarımız en güvenilir yerlerdir. Özellikle velilerimizin hiçbir tereddüt etmeden ve korku içinde kalmadan çocuklarını okullara gönderebilirler. Tüm okullarımızda elektronik ateş ölçerlerimiz, sıvı sabun, yer ve el dezenfektanı, yüzey temizleyici ve gerekli tedbirler alınarak eğitime merhaba diyoruz. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin tedbirleri için tüm okullarımızda levhalarla çocuklarımızı yönlendiriyoruz. Bununla beraber kâğıt havlu, maske, bunların elektronik aparatları temin edilmiştir. El değmeden çocuklarımıza maskelerini tek kullanımlık şekilde sınırsızca verilecektir dedi.