Gaziantep F.K’dan İzmir’e destek

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, Lig’in sekizinci haftasında konuk edeceği Beşiktaş maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

İzmir’de yaşanan deprem felaketi nedeniyle camia olarak büyük üzüntü içinde olduklarını aktaran Büyükekşi, kulüp olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Ligde 6 haftadır mağlup olmadıklarını hatırlatan Büyükekşi, Süper Ligin 8. haftasının açılış maçında konuk edecekleri Beşiktaş maçından galibiyet ile ayrılmayı hedeflediklerini kaydetti.

    “İZMİR HALKININ YANINDAYIZ”

    İzmir’de yaşanan depremin ardından Gaziantep Futbol Kulübü olarak üzerlerine düşen sorumluluklar için her zaman hazır olduklarını söyleyen Mehmet Büyükekşi, “Gençlerbirliği maçı öncesi takımımız uçaktan inince İzmir’de deprem olduğunu öğrendi. Gerçekten yerlisinden yabancısına tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz büyük üzüntü yaşadık. Kurtarma ekiplerimizin üstün çalışmalarıyla canlarımız kurtarılmaya devam ediliyor. Dualarımızla İzmir halkının her zaman yanındayız. Kulüp olarak üzerimize düşeni yapmak için de her zaman hazırız. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

    “GENÇLERBİRLİĞİ MAÇINDA GALİBİYETİ KAÇIRDIĞIMIZA ÜZÜLDÜK”

    Gaziantep Futbol Kulübünün, Süper Lig’in yedinci haftasında deplasmanda karşılaştığı Gençlerbirliği maçında galibiyeti kaçıran taraf olduklarını söyleyen Mehmet Büyükekşi, “Gerçekten bu sezon zorlu bir Süper Lig izliyoruz. Hiçbir takımı güçlü, güçsüz diye ayrım yapmak mümkün değil çünkü herkes birbirini mağlup edebilecek seviyeye ulaşmış durumda. Gençlerbirliği karşılaşmasının özellikle ilk 60 dakikasında oyunun hakimiyeti tamamıyla bizdeydi. Skor olarak 1-0’ı erken yakalasak da daha sonra fırsatları değerlendirmeyi ne yazık ki başaramadık. Maçtan sonra takımımla yaptığım görüşmelerde onların bu beraberlikten duydukları üzüntüyü görmek bizi gelecek adına umutlandırdı. Futbolcularımızın böylesine zorlu bir maçtan sonra galip gelemediklerinin üzüntüsünü yaşamaları dahi bu takımın taşıdığı inancı gösteriyor” dedi.

    “SÜPER LİG’DE ALTI MAÇ YENİLGİSİZLİK SERİSİ ÖNEMLİ BİR BAŞARI AMA”

    Büyükekşi, takımı Süper Lig’de oynadığı son altı lig maçını da kaybetmemesinin önemli bir başarı olduğunun altını çizerek, “Ligin ilk maçında Galatasaray’a karşı istediğimiz sonucu alamadık. Sezon başında yaptığımız takviyelerle iddialı bir takım kurmayı başardık. Sonrasında oynadığımız altı karşılaşmayı da kaybetmemek gerçekten önemli bir başarı ama bizim tek amacımız galibiyet serisi yakalayabilmek. Bu hafta kendi evimizde Beşiktaş’ı konuk edeceğiz ve bu karşılaşmadan da galibiyetle ayrılmayı başararak tüm taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz” dedi.

    “BEŞİKTAŞ’A SAYGIMIZ SONSUZ”

    Beşiktaş’ın Türk Futbolu için önemli bir değer olduğunu vurgulayan Büyükekşi, “Rakibimiz Süper Lig’de her zaman şampiyonluk yarışında bulunan bir ekip. Onlara saygımız bulunuyor ancak biz de bu karşılaşmadan galibiyet hedefliyoruz. Geçtiğimiz sezon başkan seçildikten iki gün sonra ilk maçımız Beşiktaş’a karşıydı ve o karşılaşmayı 3-2 kazanmayı başarmıştık. Bu karşılaşmada teknik direktörümüz Marius Sumudica da cezasını tamamlayacak ve kulübedeki yerini alacak. Tabii ki kendisinin takıma verdiği o enerjiyi herkes çok iyi biliyor. Gaziantep halkı olarak el ele vererek bu karşılaşmayı kazanmak için mücadele edeceğiz” dedi.

    “TARAFTARLARIMIZ DESTEK OLMAYA DEVAM ETSİNLER”

    Gaziantep halkını mutlu edebilmek için gece gündüz çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Mehmet Büyükekşi, “ Türkiye Futbol Federasyonumuzun almış olduğu kararın ardından localarımıza ilk olarak Konyaspor karşısında taraftar aldık. O maçta da tribünde az sayıda olsa da takımımıza destek olan taraftarımızı görmek bizleri mutlu etti. Beşiktaş karşılaşmasında da, tribünde olan taraftarımızın desteği, televizyon başındakilerin dualarıyla birlikte kazanmak için mücadele edeceğiz. Onlar bizim en büyük gücümüz, onların desteği devam ettiği sürece bu takım her geçen gün hedeflerini arttırmaya devam edecek” diyerek sözlerini noktaladı.