Suriyelilerin yaptığı yanlarına kar kalmamalı!..

Gazetemizde dün yayınlanan “BİRDE BU EKSİKTİ” haberimizin ardından Gaziantep Valisi Davut Gül, Suriyelilerin yapmış olduğu protesto yürüyüşü ile ilgili olarak pandemi döneminde kuralları ihlal eden kişilerin tespit çalışmalarının sürdürüldüğünü ve gereken cezayı vereceklerini söyledi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, gazetemize şunları söyledi: “İlimiz Şahinbey ilçesi Maarif Meydanı’nda 25 Ekim Pazar günü saat:12.45’te Suriye uyruklu yaklaşık 40 kişilik bir grubun toplandığı bilgisi alınmış ve emniyet ekiplerimiz olay yerine intikal etmiştir.  

Bahse konu grup, Fransa’da İslam karşıtı açıklamalar yapılması ve Peygamberimiz Hz Muhammed’e (s.a.v) yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulunulması  ve karikatürler yayınlanmasını protesto amaçlı toplanmıştır. Emniyet ekiplerimiz olay yerine ulaştığında şahıslar herhangi bir açıklama yapmadan dağılmışlardır.

Öte yandan konuyla ilgili Pandemi tedbirleri yönünden sosyal mesafeyi ihlal edenlerin tespit çalışması devam etmektedir” diyerek ayrıca şunları söyledi: “Tesbit çalışmalarımız sürdürülürken kural ihlali yapanlar gerekli cezai işlemlere çarptırılacaktır, bu konuda affımız söz konusu değildir” dedi.