Gaziantep’te doktorlar neden istifa ediyor?

Gaziantep Ersin Arslan Başhekimi Prof. Dr. Mesut Özkaya, Gaziantep Üniversitesi rektörlüğüne aday, ama hastane başhekimliğinden neden hala istifa etmedi. Ayrıca, Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde doktorlar, hemşireler, sağlık çalışanları, temizlikçiler ve güvenlikçiler Özkaya’nın yönetiminden ve idarecilerinden memnun değiller ve şikayetçi olduklarını dile getiriyorlar.

Gaziantep Devlet Hastanelerinde doktorlarımız neden istifa ediyor.

Gaziantep Devlet Hastanelerinde mobbing uygulanarak baskı uygulanıyor, bunun neticesinde doktorlar istifa ediyor? Zafer Gazetesi olarak doktorların ve sağlık çalışanlarının yanında olarak seslerine ses olmak istedik.

Gaziantep Ersin Arslan ve Mücahitler Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktor, hemşire ve sağlık çalışanları hastane yönetiminden şikayetçi olduklarını dile getirdiler.

Özellikle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Kovid 19 koronavirüsle mücadele etmekteyiz. Burada doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın her zaman morallerini üst seviyede tutmamız gerekirken Gaziantep Devlet Hastanesi’nde çalışan doktor, hemşire ve sağlık çalışanları çalışma ortamlarından mutlu değiller.

Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde Başhekim Mesut Özkaya’nın idaresinde ve idare personelleri tarafından mobbing uyguladığını sağlık çalışanları tarafından söyleniyor. Hastanenin bir çok bölümünde çalışan sağlık çalışanları istifa ediyor ve mobbing uygulandığını iddia ediyorlar. İstifa eden bir doktorun sebebi ise yıllık izinini istemesi sonucu izin verilmemesi bunun üzerine, Üniversite Hastanesi’nden rapor alarak raporunun iptal edilmesi sebebiyle sürekli çalışması isteniyor idare tarafından bu sebepten dolayı da istifa ettiği belirtiliyor.

İçinde bulunduğumuz şu kötü günlerde vatandaşa hizmet etmek için görevimizin başında bulunuyoruz diyerek açıklama yapan doktorlar artık dayanılacak durumumuz kalmadı diyerek serzenişlerini, şikayetlerini dile getirdiler. Hastane yönetimi bize eziyet ediyor, biz ne dersek öyle olacak diyerek bizleri yönetmeye çalışıyorlar.

Sonuçta, bizler birer sağlık çalışanlarıyız, bizlerin moralleri yüksek olmalı ki hastalarımıza bizler de moral verelim yalnız göğüs bölümü değil tüm hastane bölümlerinde çalışanlara mobbing uygulanmaktadır özellikle Özkaya ve yönetimi tarafından. Bizler bu şekil yönetime karşıyız ve bizlere de sizlerin vasıtasıyla sesimizin duyurulmasını isteriz, şikayetlerimizi bu şekilde dile getiriyoruz. Bizler birer doktoruz, can alacak doktor değiliz, insanların sağlıkları için varız, bizlerin de sağlıkları düşünmeleri gerekmektedir diyerek açıklama yaptılar. (Haber-Yaşar Elma)

%d blogcu bunu beğendi: