Teknofest için hazırız da korona için hazır mıyız?

Teknofest Fuarı’na tam olarak hazırız diyen Şahin, korona için de tüm hazırlıklarımız tamam dedi.

Gazinatep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GASTRO Antep Festicali ve Teknofest hazırlıkları ile ilgili açıklama yaparak, Gaziantep Gastroantep ve Teknofest’e hazırız dedi.

Şahin, “Öncelikle Gaziantep’te sağlıktan tarıma, sanayiden çevreye, hayatın her noktasında yarışmalar mevcuttur. Bu yarışmalar içerisinde hangi kurum ve kuruluş neyi üstlenecekse Gaziantep olarak onu belirledik. Her kurum yani Gaziantep’teki her kurum ve kuruluş bir şeyin ucundan tutacaktır. Burada en büyük yük kamu kurum ve kuruluşlara, yerel basına, emeklisinden çalışanına, Oda’sından Derneğine kadar yolda yürüyen bütün vatandaşlara kadar herkese görev düşmektedir. Korona olayını el birliğiyle atlatıyoruz. Gaziantep’tede güvenilir liman olmak için geri geleceğiz ve karamsal olarak da sayımız giderek azalmaktadır. Biz ne amaçla yola çıktığımızı halkımıza, vatandaşımıza anlatıloruz. Şu anda Gaziantep’te bir hasat zamanı. Fıstık haşatını yaptık, İslahiye’de üzüm hasatını yaparak şiresini yaptık. Gelenekten geleceğe, yerelden evrensele her şeyin içerisinde biz Gaziantep şehri ve halkı olacaktır.

24-27 EYLÜL ARASINDA GAZİANTEP TEKNOFEST’E HAZIRDIR

On beş gün içerisinde iki festival yapma planımız vardı bunlardan birini yaptık Gastroantep, şimdi ise Teknofes’i yapacağız. 24-27 Eylül arasında Gaziantep Teknofest’e hazırdır. 24 Eylül’de sayısal kısıtlı katılımcı ile kortej yürüyüşü yapılacak, şehir dışından 3 bin çocuğumuz gelecek, bu çocuklarımızın sağlık ve hijyen açısından her türlü tedbirler alınmış, konaklayacak yerleri hazırdır. Bize düşen görevi fazlasıyla yerine getireceğiz. 2019 yılında hatırlarsanız, katılımcı sayısının üstünde kişi katılacak dedik, ama pandemiden dolayı bu yılki düzenlenecek olan Teaknofest’e katılımcı alamayacağız. Sebebi ise sağlık açısından ve tedbirler açısından sorunsuz bir şekilde Teknofest’i tamamlamaktır.

Sağlıktan tarıma, sanayiden çevreye, hayatın her noktasında dokunacağımız yarışmalar bu Teknofest’te mevcuttur. Bu yarışmalar içerisinde hangi kurum ve kuruluş neyi üstlenecekse onu belirledik, her kurumdan tutun Gaziantep’teki herkes Teknofest için bir şeyin ucundan tuttular. Pandemiden dolayı Ortadoğu Fuar Merkezi’ni taşıdık ve gerekli denetlemeleri Valimiz Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe, İl Sağlık Müdürlüğümüzce denetlemeler yapılarak incelemelerde bulunduk ve Teknofest, Ortadoğu Fuar Merkezi’nde (OFM’de) yapılacaktır.  Türk yıldızlarının akrobatik gösterileri, drone yarışmaarı, sürpriz yarışmalar ve sergiler gerçekleşecektir. Yine Teknofest olarak Erikçe, Alleben Göleti, Burç Ormanı pandemiden dolayı halka kapalıdır, Teknofest hazırlıkları için gerekli sağlık koşulları gereğince tedbirler alınmıştır” dedi. (Yaşar Elma)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: