Halk sağlığını düşünmüyor yardım vakfına koşuyor

Şehitkamil Sosyal Hizmetler Vakfı’nda kayıtı olanlara yardım gidiyor, buraya gelmelerine gerek yok zaten yardım hesaplarına yatırılıyor diyen Şehitkamil Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürü Sait Şimşek, sadece yeni kayıt yaptırmak isteyenlerin gelmesi gerektiğini söyledi.

Sosyal Hizmetler Vakfı’na kayıdı olanlar da geliyor, olmayanlar da geliyor ve bir yığılma meydana geliyor. Kimse sağlığını düşünmüyor. Buj konuda bir açıklama yapan Şehitkamil Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürü Sait Şimşek, eski kayıtı olanların gelmesine gerek olmadığını söylerken, sadece yeni kayıt yaptıranların gelmesi uyarısında bulundu.

Müdür Şimşek şunları da ekledi: “Vakıflar gizli kahramandır. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını bizler karşılıyoruz. Ekmek, süt, yemek hatta maaşlarını dahi bizler çekip ayaklarına hizmet götürüyoruz. Vakfımızdan yaklaşık 150 bin kişiye yardım yapılmaktadır. Yapılan yardımlar kömür yardımı, iaşe yardımı, maaş yardımı, yaşlı aylıkları, dul yardımı, engelli maaşı, çocuk aylıkları ve yeşil kart verilmektedir.

Gece gündüz demeden çalışıyoruz. Özellikle vatandaşlardan isteğimiz bizim için sizin sağlığınız çok önemli. Zorunlu ve zoraki olmadan evlerinden çıkmalarını istemiyoruz. Şu an buradaki kalabalığı görüyorsunuz. Kayıdı olanlar da yardım almaya geliyor, kayıdı olmayanlar da yardım almaya geliyor. Buraya sadece kayıdı olmayanlar gelirse kayıt yapıyoruz. Kayıdı olanlar kendilerine mesaj gidiyor ve hesaplarına yatan parayı postaneden alıyorlar. Biz her gün burada bu çileyi çekiyoruz. Sizlerin vasıtasıyla sesimizi duyurmak isteriz, biz vakıf olarak vatandaşlarımızın yanındayız ve her zaman da yardımlarına koşuyoruz. Şu günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve şehrimizde de korona virüsü ile uğraşıyoruz. “SAĞLIĞINIZ İÇİN EVİNİZDE KALIN” şu an hiç bir işlem yapılmıyor sadece yeni kayıt ile yeşil kart başvurusu yapıyoruz. Buraya gelip boşuna yığılma yapmasınlar” dedi.Sait Şimşek, sözlerine şunları da ekledi, “Şehitkamil Vakfı olarak bize her türlü desteklerini esirgemeyen başta Gaziantep Valimiz Davut Gül’e, Şehitkamil Kaymakamımız Ömer Kalaylı’ya, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na, bakanlarımıza ve milletvekillerimize desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: