Corona virüsü kuyumcuları da kapattırdı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve şehrimizde de korona virüsü tedbirleri kapsamında bir çok işyerinde olduğu gibi kuyumcular da 30 Mart’a kadar kapatma kararı aldı.

Korona virüsünü karşı halkımızın sağlığı için bizler de kapatıyoruz diye açıklama yapan Bilbenler Kuyumcusu sahibi Yusuf Bilbenler, şunları söyledi:

“Bu işyerlerimizi kapatma kararı derneğimizin aldığı bir karardır. Bizler de vatanımız ve milletimiz için vatandaşlarımızın sağlığını düşünmek zorundayız. Aldığımız bu karar geleceğimiz ve dünyamız içindir. “SAĞLIĞIN İÇİN EVİNDE KAL”a biz kuyumcular da hükümetimize destek vermek amacıyla kapatma kararı aldık. Derneğimizin ve biz esnafımızın öngördüğü öncelikle tehlikenin geçmesi için 30 Mart’a kadar kapatma kararı aldık. Bizler de vatanşlarımızın dışarı çıkmasını istemiyoruz ve evinizde kalın” dedi.

Ayrıca Bilben, sözlerine şunları da ekledi: “Dolar ve altının yükselişi ONS’un yükselişine bağlıdır. Çin bu virüsten kurtuldu ama Avrupa Birliği ülkeleri daha bu virüstün kurtulmadı aksine mücadeleye yeni başlıyorlar. AB ülkeleri ve bizlerde yaşanan virüs sıkıntısından dolayı dolar ve altın fiyatları artmakta ve daha da artış göstermektedir. bu virüs olayı devam ettiği müddetçe bu artış devam edecektir” dedi. Bilbenler, şu an dolar 6.620, Euro 7.200, altın ise 318 TL seviyelerinde olduğunu da söyledi.