HELAL OLSUN

Ülkemizin uğraştığı ve tüm dünyanın başına bela olduğu Corona Virüsü bu virüsten uzak durmak için vatandaşı koruyanlara helal olsun diyorum. Özellikle başta Valimiz Davut Gül, Belediye Bakanlarımız Fatma Şahin, Mehmet Tahmazoğlu, Rıdvan Fadıloğlu, Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe ve Sağlık çalışanları, Okul Müdürlerini taktir ediyorum.

Başta Valimiz Davut Gül, gecesini gündüzüne katıyor şu memleket için çalışıyor. Hakkını ödeyemeyiz. Şu Corona belası geldi Valimiz hiç durmuyor. Kim ne söylerse dikkate alıyor ve gerekli çalışmalara başlıyor. Almış olduğu tedbirleri yerinde buluyorum bende, benim gibi vatandaşlarda. Helal olsun Davut Gül’e

Belediye Bakanlarımız Fatma Şahin, Mehmet Tahmazoğlu, Rıdvan Fadıloğlu gece gündüz demeden çalışıyor. Özellikle halkın sağlığı için her yeri dezenfekte ediyorlar. Kolonya ve dezenfektan dağıtıyorlar. Kaldırımları cadde ve sokakları yıkıyorlar. Halkın toplu yeri olan oturdukları parklarda bankları kaldırıyorlar. En önemlisi 65 yaş üstü yaşlılarımızın ihtiyaçlarını belediyeler karşılıyor ve sağlıklarıyla yakından ilgileniyorlar. Helal olsun başkanlarıma.

Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe okulların tatil olması sebebiyle her gün okul idarecileri ve öğretmenleri ile görüşüyor okulların temizliği ve hijyenik açıdan bilgiler alıp yerinde inceliyor. Özellikle uzaktan eğitim ile okul

idarecileri ve öğretmenlerle görüşüyor birebir öğrencilerinin takibinin yapılmasını istiyor helal olsun Yasin Tepe’ye.

İl Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı Gece gündüz demiyor. Evinin, çocuklarının yüzünü görmüyor halkın sağlığı için çalışıyor. Hastaneleri denetliyor Corona şüphesiyle yurt dışından, Umreden gelenlerle birebir ilgileniyor ve virüsün yayılmasını önlemek için elinden geleni yapıyor. Hastaneleri, sağlık ocaklarını, sağlık kabinlerini inceleyip gerekli önlemleri alıyor. Gece saat 23.00 sıralarında bile yurt dışından gelen vatandaşların tahlilleri yapılması sırasında bile başlarında durup ilgilenmesi bizleri hayretler içinde bıraktı ve helal olsun.

Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan halkın sağlığı ile kimseyi oynatmam diyor ve halkın sağlığını üstün tutuyor. Özelikle Corona Virüsü belasından sonra restaurant, ekmek fırınları denetimi vardı şimdi daha da sıklaştı. İzin vermiyor halkın sağlığı ile oynamaya kimsenin hakkı yok diyor bende helal olsun diyorum.

Birde sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz gün Şehitkamil Ağız ve Diş Sağlığı doktor destek hizmetleri çalışanlarından Naciye Uçkun önderliğinde hastane çalışanları hastane önünde yaptıkları Evde Kal sloganı dikkatimi çekti ve helal olsun diyorum kendisine ve çalışanlarına.

Okul Müdürlerine de helal olsun çünkü hergün okuldalar sanki yarın açılacakmış gibi okullar dezenfekte edilmiş ve hazır vaziyette bekliyorlar.

İşte kısacası halkımız için çaba gösteren ve gecesini gündüzüne katanları bu hafta yazmak istedim.

Sizlerin yerine ben HELAL OLSUN DİYORUM…

%d blogcu bunu beğendi: