Şiddete karşıyız

Bu günlerde şiddet olayları bitmemektedir. Kadınların ve çocukların üzerindeki şiddet olayları her geçen gün artmaktadır. Dün de ilimizin Şehitkamil İlçesinde bir eğitim kurumunda yaşanmıştır. Bu olaya toplum olarak karşı çıktık ve yetkililerde gerekli soruşturmayı başlatarak olaya el koymuşlardır.

“Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan Hatice K.’nın ilkokul 2’inci sınıf öğrencilerine tokat atarken çekilen görüntüleri tepki çekti. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından öğretmenin okulla ilişkisinin kesildiği öğrenildi.
Bunun üzerine Zafer Gazetesi olarak üzülerek izlediğimiz kamera görüntülerini üzerine başta Gaziantep Valisi Davut Gül’ün yapmış olduğu açıklama, daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı gazetemize şunları söyledi.
Gaziantep Valisi Davut Gül “Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi’nde öğretmen olarak görev yapan Hatice K’nın ilkokul ikinci sınıf öğrencilerine tokat atarken çekilen görüntülerinin basında yer bulmasının ardından bahse konu öğretmen hakkında soruşturma açılmış ve görevden el çektirilmiştir” dedi.
Yasin Tepe: “Dünkü yaşanan olayı tasvip etmiyorum. Eğitimde öğretmenlere şiddete dur derken, öğretmenlerimizin öğrenciler üzerindeki şiddet olaylarından dolayı duyarsız kalamayız. Şiddetin her boyuituna karşıyız. Bu hareketi yapan kişi gerekli cezai işlem yapılıp, soruşturma başlatılmıştır ve takipçisi olacağız” dedi.
Mehmet Yağcı: “Talihsiz bir olay yaşanmıştır. Öğretmenlik mesleğinde eğretmene yakışmayan bir harekettir. Gerekli soruşturmaları ve takiplerini devam ettiriyoruz. Burada mağdur olan öğrencilerimizden de ben özür diliyorum. Bu tür davranışları yapan mutlaka cezasını alır. Eğitimde şiddete hayır” dedi.
(Yaşar Elma)

%d blogcu bunu beğendi: