TAHMAZOĞLU ŞAHİNBEY’İN GÖZBEBEĞİ

Geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’i yazmıştım. Bu hafta ise Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nu kaleme alıyorum siz okuyucularım için.

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Şahinbey İlçesinin ve halkının gözbebeği.

Tahmazoğlu geldi Şahinbey İlçesinin hem yüzü, hem çehresi değişti. Şahinbey’de insanların yüzü gülüyor Tahmazoğlu ile.

Tahmazoğlu büyük ile büyük, küçük ile küçük oluyor.

 Halkın bir sevgi seli var. Tahmazoğlu sabah belediyeye giderken vatandaşları ile sabah namazı kılıyor halkının hayır duasını alıyor. Sabah erken saatlerde Şahinbey halkı için değişik bölgelerde kurduğu çorba çeşmesinden halkıyla beraber torbasını içiyor. Şahinbey halkının esnafını ziyaret edip çaylarını içip sohbet ediyor ve dertlerini sorunlarını dinleyip anında çözüm üretiyor.

Tahmazoğlu eğitimde de büyük hizmetler sağladı. Şahinbey ilçesinde bulunan okulların tadilat ve onarımlarını yapıyor. Hangi okulun eksiği varsa belediye olarak elinden geleni yaparak eğitime katkı sağlıyor. Yalnız bununla kalmıyor okullara halı saha yapıyor, spor alanları yapıyor ve sporada önem veriyor. Yalnız bununla kalmıyor çocuklara Çanakkale gezisi düzenliyor, umre turları düzenliyor ve okuyan gençleri motive ediyor.

Tahmazoğlu yeşil alan sayılarını artırdı halkı için spor tesisleri ve halkının sağlıklı yaşaması için elinden geleni fazlasıyla yaratıyor.

Tahmazoğlu taziye evlerini her mahalleye yaptı ve yine halkının takdirini kazandı.

Tahmazoğlu yeni evlenecek gençlere, çiftlerin yuvasını kuruyor ve mutluluklarını adım attırıyor. Tahmazoğlu yeni dünyaya gelmiş bebeklere hoşgeldin bebek organizasyonu yaparak ailelerin masraflarına ortak oluyor ve bebeklerin hediyelerini veriyor.

Tahmazoğlu kadınlar için spor alanları, kadın hamamı, kadınların bütçesine katkıda bulunsun diye el emeği göz nuru el işleri atölyeleri kurdu.

Şahinbey de sorunu olan kişi yada kişilerin yanlarına giderek sorunlarını dertlerini birebir dinliyor.

Kimin cenazesi olsa yetişiyor. Kimin hastası olsa yetişiyor. Kimin düğünü olsa gidiyor. İşte size ülkemize örnek belediye başkanı.

Tahmazoğlu kapısı her zaman halkına açık hatta telefonu bile 24 saat halkına açık. Sanki bir belediye Başkanı değil halkın içinden biri. Öyle havalanan, böbürlenme duygusu olmayan biri. Halkın adamı. Şahinbey halkının gözbebeği ve Şahinbey halkının hem abisi, hem kardeşi işte size Tahmazoğlu.

Şahinbey halkının göz bebeği ALLAH onu kazadan beladan esirgesin dualarımız onunla. Allah yolunu açık daim etsin.

Şahinbey’ in göz bebeği Tahmazoğlu…

%d blogcu bunu beğendi: