Gaziantep eğitimde birleşti

Gaziantep’te tüm eğitim camiası dün bir araya gelerek yalnız Gaziantep’in değil tüm Türkiye’nin eğitimde daha başarılı olacağında birlik oldular.

AKINALDA BECERİ TASARIM ATÖLYESİ AÇILDI

Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi’nde Beceri Tasarım Atölyesi açıldı. Açılışa Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Orta Öğretim Genel Müdürü Cengiz Mete, Şehitkamil İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, İlçe kaymakamları Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

Beceri tasarım atölyesi açılışında öğretmenlere hitap eden Vali Davut Gül şunlar söyledi:

“Bugün burada yine teknolojinin ne kadar ilerlediğini görüyoruz. Gençlerimiz başarılarını gösteriyor ve eğitimde de artık ileri bir noktadayız. Ben buradan bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyorum.

Gaziantep de eğitimde başarı gösteren öğrencilerimize valiliğimiz burs verecek. Çocuğumuz başarılı ama fakir okuyamıyor artık okuyacak valiliğimizin bütçesinden okuyacak. Bu sene ilk Bine verilecek seneye Beş Bin kişiye ve her yıl bu rakam artacaktır.

Ben okuyorum Gaziantep okuyor kampanyamız devam ediyor bu kampanyada iyi bir ilerleyiş kat ettik. Burada bazen sosyal medyada paylaşımlar görsel olarak sözde okuma olmasın gerçekte okuma olsun gençlerimiz daha fazla okuyacaklarından eminim.

Bilindiği üzere okullarda spor kulüpleri kurduk çocuklarımızı lisanslı sporcu yapıyoruz siz öğretmenlerimiz ve velilerimizde destek vermelidir” dedi.

Söz verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise “Tüm okullarımızın kütüphane eksiklerini tamamlıyoruz. Daha çok okusunlar diye. Hergün okul geziyoruz okulların ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyoruz. Gaziantep de belediyelerin açmış olduğu kütüphanelere her geçen gün ilgi artıyor ve bu ilginin daha da artmasını istiyoruz.”

Vali Gülden sonra Orta Öğretim Genel Müdürü Cengiz Mete,

“Bugün bu başarıları görmek bizleri onurlandırıyor. Bu başarıları yaparken eğitimde artık teknoloji çağındayız. Laboratuvarımız tüm okullarımızda var deney yaparak çocuklarımıza öğretiyoruz. Biz ne kadar çaba gösterirsek velilerimizde destek olmalı. Artık öğretmenlerimizde çok çalışmalı. Eğitimde daha iyi yerlere gelmek istiyoruz” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, “Artık eğitimde daha iyi yerlere geleceğiz benim kapım her zaman açık. Burda hizmet edeceğiz amacımız çocuklarımızı daha güzel yarınlar sunmak için. Ben tüm Gaziantep in ve eğitim camiasının emrindeyim ve gece gündüz demeden tüm eğitimcilerimiz çalışacaktır” diyerek açıklama yapan Tepe ayrıca şunları söyledi, “Ben burada tek başıma değil tüm eğitim camiası ile başarılara imza atacağız” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: