GÜL- ZEYBEK- SARIFAKIOĞLU ve TEPE Yaşar Elma Köşe

Gaziantep artık her anlamda başarıdan başarıya koşan bir il olacak.

Gaziantep’e Sivas tan gelen Vali Davut Gül Sivas halkının nasıl kalbinde yer edindiyse aynı şekilde Gaziantep halkının da kalbinde de yer edinmiştir. Büyükten büyük, küçükten küçük oluyor. Gecesini, gündüzüne katıyor Gaziantep için çalışıyor. Kendi ailesine bile zaman ayıramıyor, çocuğu bile rahatsızlandı hastaneye kendisi götürmüyor, kendisi Gaziantep halkı için çalışıyor. Herkese kapısı açık ve herkesin derdine koşuyor. Allah’ım onu kazadan beladan korusun, Gaziantep şehrinin ve Gaziantep halkının başından ayırmasın dualarımız onunla.

Gaziantep iline 19 Eylül’de Çanakkale’den atanan Gaziantep İl Emniyet Müdürü olan Cengiz Zeybek, Gaziantep şehrinin ve halkının emniyetini sağlamıştır. Geleli kısa bir süre oldu ancak halkın göz bebeği oldu. Zeybek geldi uyuşturuculara göz açtırmıyor. Her gün Gaziantep halkının can güvenliğini düşünüyor ve operasyonlar düzenliyor. Yalnız uyuşturucu satıcılarına değil hırsızlara, yankesicilere, dolandırıcılara, kapkaççıların korkulu rüyası olmuş durumda. Helal olsun Zeybek’e. Gaziantep halkı onun sayesinde emniyet içinde yaşıyor. Allah’ım onu da korusun dualarımız onunla.

Gaziantep’de İl Sağlık Müdürü olan Serdar Sarıfakıoğlu göreve başladıktan sonra gecesini gündüzüne katıyor. Tatil bile yapmıyor. Kendisini Gaziantep halkının sağlığına adayan birisi. Sarıfakıoğlu göreve geldikten sonra Gaziantep sağlıkta devrim yaptı ve sağlıkta nerden nereye getirdi. Gece sabahlara kadar telefonu açık ve Gaziantep halkına kapısı da açık. Gaziantep sağlıkta devrimi Sarıfakıoğlu sayesinde atladı diye bilirim. Allah’ım onuda korusun dualarımız onunla.

Evet son olarak Gaziantep eğitimde hep gerilerdeydi. Sebebi memleketimizi bilmeyen Gaziantep eğitimini tanımayan kişiler gelip koltuklarda oturuyordu. En son Cengiz Mete geldi, başarı gösterdi ama onu da büyüklerimiz daha çok başarı sağlasın diyerek orta öğretimlerden sorumlu daire başkanı yaptılar. Ondan boşalan koltuğa Gaziantep’in eğitim durumunu bilen bir kişi Yasin Tepe’yi getirdi büyüklerimiz, yerinde ve doğru bir karardı. Tepe yaklaşık bir yıl önceye kadar Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü idi. Şahinbey ilçemizde eğitimde devir ve çağ atlattı. Zoru başaran biri kişiydi şimdi ise işi daha zor, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü oldu. Şahinbey’deyken gecesini gündüzüne kattı ailesine bile zaman ayıramıyordu. Şimdi yine aynı başarıyı göstereceğinden eminiz. Tepe zoru sever Gaziantep artık eğitimde adından söz ettiren bir il olacak. Ama hepimiz Tepe’ye destek olacağız ve sabır edeceğiz. Yasin Tepe, Gaziantep için büyük bir şans altın tepside sunuldu bize ve Tepe’yi bu göreve getirenlere teşekkür ediyorum Gaziantep halkı adına. Allah’ım onuda korusun dualarımız seninle Yasin Baba.

Evet Gaziantep’e hizmet eden dört büyüğümüzü yazmak istedim siz okuyucularımıza. Bu dört insan Gaziantep için canlarını hiç düşünmeden verecek kişilerdir. Allah yollarını açık etsin ve dualarımızı eksik etmeyelim. Yolları herzaman daim olsun…

%d blogcu bunu beğendi: