Taşdoğan’dan yerel basına destek sözü

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, düzenlemiş olduğu basın toplantısında yerel basının her zaman yanında oduğunu ve her zaman desteklediklerini söyledi.

Taşdoğan, “Yılın ilk toplantısını gerçekleştiriyoruz. Her zamanda halkımız bizi meclise göndererek söz haklarını dile getiriyoruz. Kanun maddelerini vererek, bugün burada hangi maddeleri verdik sizlere açıklayarak halkımızın bilmesini isteriz sizler aracılığınızla” dedi.

MHP İl Başkanı, Şehitkamil İlçe Başkanı ile Ülkü Ocakları il ve ilçe başkanlarının da katıldığı toplantıda gazetecilerle buluşan Taşdoğan 2012 seçimlerinden bu yana yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Taşdoğan, “Halkımız tarafından denge ve denetleme göreviyle görevlendirildik. Bu süre içinde ilk imza sahibi olduğumuz 5 kanun teklifi, imzamızın bulunduğu 6 kanun teklifi, 29 yazılı soru önergesi, ilk imza sahibi olduğumuz 6, imzamızın bulunduğu 55 araştırma önergesi, 53 genel kurulu ve 15 komisyon konuşmasında ilimizin ve bizim sorumluluğunda bulunan Adıyaman ve Muş illerinin sorunlarını Meclis’e taşıdık” dedi. 

Gaziantep Havalimanıyla ilgili sorunu uzun süredir gündeme getirdiğini anımsatan Taşdoğan, “Gaziantep’in 2 milyon turist hedefi var. Şehirde kültür ve gastronomi açısından büyük bir potansiyel var. Misafir ve ağırlama anlamında mekanlarımız çok iyi ama buraya gelecek turist nasıl gelecek? Havalimanına uçak inemiyor, tren var gar yok. Otobüs deseniz otogarın durumu ortada. Bunu bir an önce çözmek lazım. Yaptığımız girişimler sonucunda mevcut ILS cihazının CAT1 seviyesine yükseltilmesi için çalışma başlatıldı ve bir haftada bitirildi. Bir haftada bitecek bir çalışma neden şimdiye kadar yapılmadı, bunu sorgulamak lazım. Önümüzde Teknofest gibi çok önemli bir organizasyon var. İstanbul’da 1,5 milyon kişi katılmış, bizim de buna çok iyi hazırlanmamız lazım. Bunun için de havalimanı sorununun tamamen çözülmesi gerekiyor” diye konuştu.  Meclis’te yaptığı çalışmalarla Gaziantep-Nizip karayolunun bitirilmesi için mücadele ettiğini kaydeden Taşdoğan, “Burası bir ara tamamen durmuştu. En kısa sürede bitirilmesi için girişimlerde bulunduk. Çalışmalar yeniden başladı, yolun tamamı bitmek üzere. Gaziantep-Nurdağı yolunun bölünmüş yol olarak yapılması için teklif verdik. Oğuzeli’ndeki tarihi Halep Arığı’nın turizm ve tarıma kazandırılması için teklif verdik. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı çalışma başlattı. Biz de takip ediyoruz. Antepfıstığının tarımsal destekleme kapsamına alınması için önergi verdik. Bu işi takip ediyoruz. Çözülmesi için sürekli görüşmeler yapıyoruz. Prina ve karasu atıklarının çevreye zarar vermemesi için önerge verdik. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi çalışma başlattı. Kamudaki çeşitli meslek çalışanlarının kadroya alınması, sağlıkta doktor dışındaki diğer çalışanların sorunları, milli sporcuların öğretmenliğe alınması, yerel basının sorunların başta olmak üzere pek çok konuda önerge verdik” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: