VALİ GÜL’DEN GAZİANTEP LİSESİ’NE ZİYARET

Gaziantep Valisi Davut Gül, Türkiye’nin tarihi ve köklü lisesi Gaziantep Lisesi’ni ziyaret etti.

Vali Gül, ziyareti sırasında öğretmenler ve öğrencilerle sohbet etti ve gazetemize şu açıklamaları yaptı:

“Gaziantep Lisesi Türkiye’nin 100 tarihi lisesinden birisidir. Bu büyük bir gururdur ilimiz için. Bir de bu okulun ismi ilimizin ismini taşıması ayrı bir gurur yaşatıyor. Burada eğitim veren öğretmenlerimiz, öğrencilerini bilgi ve tecrübeleriyle geleceğe hazırlıyor. Gaziantep Lisesinde okumak ayrıcalıktır.

Bu okuldan mezun olanlar bu ülkeye maal olmuş kişilerdir. Bu ülkenin bir çok siyasetçisini bilim adamını iş adamını sanayicisini yetiştiren okuldur. Bu okulumuz daha nice bu ülkeye hizmet edecek kişileri yetiştirecektir. Buda burada eğitim veren idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin sayesinde olacaktır” diyerek açıklama yapan Vali Gül, ayrıca şunları söyledi, “Gaziantep Lisesinde okumak çok güzel bir duygudur öğrencilerimiz içinde” dedi.

Ayrıca Gaziantep Lisesi Okul Müdürü Kürşat Hamurlu, Vali Gül’e okulla ilgili bilgiler vererek okulun başarılarını anlattı  ve bilgilendirdi. Vali Gül, ziyaretten büyük onur ve mutluluk duyduğunu dile getirdi.Ziyaret sırasında Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılıç da Vali Güle eşlik etti.

%d blogcu bunu beğendi: