Öğrencilerin karne sevincine ortak oldular

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, karne gününde de öğrencileri yalnız bırakmayarak, Vali Davut Gül ile birlikte Münire-Kemal Kınoğlu Ortaokulu öğrencilerinin karne dağıtım törenine katıldı.

Vali Davut Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Milli Eğiitm Müdürü Cengiz Mete, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdür Veklili Osman Türe  ile birlikte  Münire-Kemal Kınoğlu Ortaokulu öğrencilerine karnelerini verip spor ayakkabısı hediye ettiler.

ŞAHİNBEY BELEDİYE BAŞKANINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Vali Davut Gül, öğrencilerin yaz tatilini iyi değerlendirmesi gerektiğini belirterek, “Karne dağıtımı için Şahinbey’de okullarımızı geziyoruz. Gaziantep’te yaklaşık 590.3500 öğretmenimiz, eğitim öğretim döneminde verimli bir dönem geçirdiler. Ben, başta öğretmenlerimiz olmak üzere, velilerimize, emek veren öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Özellikle diğer şehirlerde yapılmayan Gaziantep’te yapılan bir uygulama var. Öğrencilerimizin 4’üncü sınıftan 12’inci sınıfa kadar tamamına Şahinbey Belediyesi tarafından spor ayakkabısı hediye edildi. Şahinbey Belediye Başkanımıza da bu anlamlı hediyesi için teşekkür ediyorum. Gaziantep’te, ‘Spor Şehri Gaziantep’ projemiz vardı. Her okulda okul spor kulüplerimiz vardı ve belediyelerimizle de bir protokol yapmıştık. Onlar okullarımıza spor malzemelerini ve buna benzer ihtiyaçları karşılıyorlardı. Bunu da onun bir sonucu olarak değerlendirebiliriz. Öğrencilerimize yaz tatilinde özellikle spor yapmalarını, kitap okumalarını, özellikle Milli Eğitim Bakanlığımızın tavsiye ettiği yaklaşık 75 tane etkinlik var. Bu etkinlikleri evimizde, mahallemizde, ailelerimizle, çocuklarımızla, kardeşlerimizle çok rahat yapabileceğimiz etkinlikler. Velilerimiz, bu etkinlikleri çocuklarıyla yapsınlar” diye konuştu.

SPOR AYAKKABI HEDİYE EDİLDİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrenciler kitap okuma ve spor yapmaları yönünde tavsiyelerde bulunarak “Öncelikle öğrencilerimize başarılarının devamını dilerim. Karneleri hayırlı olsun. Çalışkan öğrencileri tebrik ediyorum. Karnesi zayıf olan öğrenciler varsa onlarda yaz tatilinde çalışarak telafi edeceklerdir. Ayrıca öğrencilerimizin tatil döneminde kitap ve spor yaparak geçirmelerini öneriyoruz. Tatil demek sadece yatmak uyumak demek değil. Vücudun çeşitli şekillerde çalıştırılması gerekiyor. Bunun içinde 3 yıldan buyana karne hediyesi olarak spor ayakkabısı hediye ediyoruz. Bu yıl da İlk okuldan orta okula geçen, orta okul ve lise öğrencilerimize 148.000 tane spor ayakkabısı hediye ediyoruz. Ayrıca ilk okul ve anasınıfında okuyan 94.000 öğrencimizede karne hediyesi olarak kitap seti hediye ediyoruz. Valimiz Sayın Davut Gül’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete’ye eğitime verdikleri önemden dolayı teşekkür ederim” dedi. Vali Davut Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Milli Eğiitm Müdürü Cengiz Mete, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdür Veklili Osman Türe ana sınıfını ziyaret ederek, öğrencilere kitap seti hediye ettiler.

%d blogcu bunu beğendi: