İşte rekor böyle kırılır bir günde 7 tesis

Sosyal tesis ağında rekora doğru adım adım ilerleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu dün açtığı 3 sosyal tesisten sonra yaklaşık 14 Milyon TL’ye mal olan, 6 sosyal tesisi ve Mavikent Park’ını açarak vatandaşın hizmetine sundu.

 

Halka hizmet hakka hizmet düsturu ile gece gündüz demeden çalışan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dün Ufacık, Akpınar ve Durantaş Mahallelerini hizmete açtıktan sonra Karataş, Savcılı, Şenyurt, Kıbrıs, Yukarıbayır ve 75. Yıl mahallelerine yaptırdığı 6 sosyal tesisten sonra 37.750 m2 alan üzerine kurulu Mavikent parkın açılışını, vatandaşın yoğun katılımıyla hizmetine sundu.  Düzenlenen açılış törenlerine AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ali Şahin, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Derya Bakbak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş Titiz, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

BAŞKAN TAHMAZOĞLU, İNSAN HAYATINA DOKUNUYOR

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Başkan Mehmet Tahmazoğlu’nun Türkiye’de örnek belediyecilik anlayışı ortaya koyduğunu belirterek, “Biz açmaktan yorulduk, Başkan Mehmet Tahmazoğlu yapmaktan yorulmadı. Şahinbeyli kardeşlerim gerçekten çok şanslılar. Bundan 15 yıl önce Türkiye’deki belediyeciliğin hangi şartlarda olduğunu biliyorsunuz. Bugün Türkiye’de birçok ilin görmediği belediyecilik hizmeti ile karşı karşıyayız. Belediye Başkanımız hizmette sınırları zorlayan birisi doğumdan ölüme kadar insana dokunan her alanda hizmet veriyor. Bu şehir için çalışan çabalayan Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER YAPILIYOR

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şahinbey İlçesi’nde yapılan hizmetlere dikkati çekerek, “Şahinbey’de yapılan hizmetlerin hadi hesabı yok. Binlerce insanımız sosyal konutlarda ev sahibi oldu. Bu hizmetlerin devamı için sizlerde 31 Mart’ta kendisinin yanında olacağınıza inanıyorum” dedi.

 

YENİ PROJELER YAPACAĞIZ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, yeni eserler kazandırmanın çok önemli olduğunu belirterek “Proje üretmek çok önemli ve projeler hayallerle başlar. Son günlerde bir çok projeyi de hayata geçiriyoruz. Arka arkaya birçok açılışlar yapıyoruz. Aslın da bunlar bir seçim açılışı değil. Normal zamanda da her hafta bir açılış yapıyoruz. AK Parti projeleriyle var olmuş bir düşüncedir. İnşallah şimdide Cumhur İttifakıyla yeni projeler için yoluna devam edecektir” dedi.

 

 

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Birçok açılış yaptık bugüne kadar. Ancak bu kadar coşkulu ve heyecanlı bir açılış yapmamıştık. Bu kadar hizmeti inandık ve beraber başardık. Hoş Geldin Bebekle başlayan çalışmalarımız, son nefese kadar devam ediyor. Kalkınma yerelde başlıyor. Milletvekillerimizin desteğiyle sizlere hizmet vermek için çalışıyoruz.” dedi

 

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, 606 tane park yaptıklarını belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak gece gündüz demeden halkımızın ihtiyaçlarını tespit edip o istikamette de projeler geliştiriyoruz. Şuana kadar 606 tane park yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Bugünde Mavikent mahallemizde özellikle sosyal konutların yoğun olarak bulunduğu bu bölgede tane park yaparak halkın hizmetine sunduk. Şuanda açtığımız parkımızda 37. 750 metrekaredir” dedi.

 

TÜM MAHALLELERİMİZE TESİS YAPTIK”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 280 tane bay-bayan taziye evi yaptıklarını belirterek, “Bugün 6 tane tesisimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Şuana kadar 189 tesis yaptık. Bütün mahallelerimizde tesis yaptık bu tesislerimizde her türlü kurslarımız mevcuttur. 500.000 üzerinde vatandaşlarımıza bu tesislerde kurs verdik. Göreve başladığımızda Şahinbey de hiç taziye evi yoktu. Şuanda taziye evimizin sayısı 280’e ulaştı. Gerçekten de tesis yapıyoruz ama açılışlarına yetişemiyoruz. Halihazırda yapımı tamamlanan ve açılışını gerçekleştiremediğimiz 50’nin üzerinde tesis ve parklarımız mevcuttur. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada halkımızın desteğiyle bu hizmetlerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

%d blogcu bunu beğendi: