En fazla “EVET” Şahinbey’de

Sevgililer Günü’nde evlenmek isteyen 88 çift günler öncesinden Şahinbey Nikâh Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde bazı çiftlerin nikâh akdini Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu gerçekleştirdi.

 

Nikâhlarını 14 Şubat Sevgililer Günü gibi önemli bir tarihte gerçekleştirmek isteyen çiftler sabahın erken saatlerinden itibaren Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğuna geldi. Nikâh Memurluğuna başvuru sırasına göre isimleri okunarak çağrılan çiftlere sürpriz yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftlerin nikâhlarını kıydı.

 

EN FAZLA NİKÂH KIYAN BELEDİYEYİZ

Günün anlam ve öneminden dolayı bazı çiftlerin nikâhlarını kendisinin kıydığını ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu,  ” Öncelikle evlenen çiftlerimize iki cihan saadeti diliyorum. Rabbim mesut ve bahtiyar eylesin. Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye’de en fazla nikâh kıyan belediyeyiz ve bu konuda açık ara öndeyiz. 2018 yılı içerisinde 7.285 çiftimizin nikâhını kıydık. Ayrıca 2019 yılında ise bugüne kadar 600 çiftin nikahı akdini gerçekleştirdik. Bu gün ise 88 çiftimizin nikahını kıyıyoruz. Ayrıca 65 ülkeden 3.976 çift nikahını Şahinbey Belediyesi Nikah Memurluğunda kıydırdı. Göreve geldiğimiz günden buyana ise 71.748 çiftimizin nikah akdini gerçekleştirdik. Evlenecek çiftlerimize bir kez daha mutluluklar diliyorum.” dedi.

 

ÇİFTLERE UMRE MÜJDESİ

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Evlilik Okulu’na gelen çiftler içerisinden kurayla bir çifti Umreye gönderdiklerini belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak 10 yıl önce Evlilik Okulu’nu kurmuştuk. 10 yıldan bu yana bu projemizi başarı ile devam ettiriyoruz. Şu ana kadar 26.388 çiftimize Evlilik Okulumuzda eğitim verdik. Üç haftalık eğitimin ardından evlenecek olan çiftlerimize otomatik çamaşır makinası hediye ediyoruz. Ayrıca o ayki eğitime katılan çiftlerimiz arasından çekilecek kurayla bir çiftimizi Umreye gönderiyoruz. Yine Şahinbey Belediyesi olarak en fazla çocuğun dünyaya geldiği ilçeyiz. Geçtiğimiz yıl Şahinbey İlçesi’nde 20.535 çoğumuz dünyaya geldi. Şahinbey İlçemizin nüfusu her geçen gün biraz daha artıyor. Bu anlamda hizmet ağımızda genişliyor” dedi.

 

ÇİFTLER BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ

Nikah için özel bir gün seçtiklerini ifade eden çiftler ise nikahlarını Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kıymasıyla daha da özelleştiğini söylediler. Böylesi özel bir günde kendilerine destek olduğu için Başkan Tahmazoğlu’na  teşekkür eden çiftler,  bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek yaşanan anı ölümsüzleştirdiler.

 

%d blogcu bunu beğendi: