Gaziantep, Reis’i de adaylarını da bağrına bastı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şahinbey Karataş Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Gaziantep Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Konuşmasına, bir Gaziantep türküsünün sözleriyle başlayan Erdoğan, 31 Mart akşamı Gaziantep’te yeni destanlar yazacaklarını söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Muhacirlere sevgili Peygamberimizin sünnetine uygun şekilde ensarlık yapan Gaziantepli kardeşlerime, her birine teşekkür ediyorum. Ülkemizin huzurunu bozmak, milletimizin arasına fitne sokmak için çırpınan içerideki gafillere, teröristlere, dışarıdan gelen ajanlara itibar etmeyen her bir Gaziantepli kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Bu kardeşlerimin göğüs kafeslerinde taşıdıkları o tertemiz kalpleri bana göre dünyanın en itibarlı madalyasıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Gaziantep Belediye Başkan adaylarını açıkladı.

İşte o isimler:

ARABAN: Mehmet Özdemir

İSLAHİYE: Kemal Vural

NİZİP: Mehmet Sarı

NURDAĞI: Ökkeş Kavak

ŞAHİNBEY: Mehmet Tahmazoğlu

ŞEHİT KAMİL: Rıdvan Fadıloğlu

OĞUZELİ: Mehmet Sait Kılıç (MHP)

KARKAMIŞ: Mehmet Seydi Yılmaz (MHP)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE: Fatma Şahin

Gaziantep’in, hemen yanı başındaki Suriye’de 8 yıldır süren kriz karşısında gösterdiği vakur, şefkatli, merhametli, sabırlı duruşla tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini vurgulayan Erdoğan, teröristlerden arındırılan bölgelerin yeniden kalkındırılmasında da büyük sorumluluk üstlendiğini, fedakarlık yaptığını belirtti.

Erdoğan, bu vesileyle yaklaşık 2 hafta önce Fırat Kalkanı bölgesinin idari yapılanmasını yürütürken görevi başında vefat eden Gaziantep Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller’e rahmet, ailesine sabırlar diledi.

Hem sınır ötesinden ülkeye yönelik saldırılarda hem de sınır ötesi operasyonlarda şehit olanları rahmetle yad eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şehitler tepesini boş bırakmayan, yattığı toprak, tuttuğu bayrak belli tüm kahramanlarımıza ve geride bıraktıkları ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Şehir nüfusunun neredeyse yüzde 20’sine ulaşan muhacirlere sevgili Peygamberimizin sünnetine uygun şekilde ensarlık yapan Gaziantepli kardeşlerime, her birine teşekkür ediyorum. Ülkemizin huzurunu bozmak, milletimizin arasına fitne sokmak için çırpınan içerideki gafillere, teröristlere, dışarıdan gelen ajanlara itibar etmeyen her bir Gaziantepli kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Bu kardeşlerimin göğüs kafeslerinde taşıdıkları o tertemiz kalpleri bana göre dünyanın en itibarlı madalyasıdır. Rabbim inşallah bu fedakarlıklarınızın mükafatını her iki dünyada da verecektir.”

Şimdiden 31 Mart’ın müjdesini gördüğünü ifade eden Erdoğan, kurulduğu günden beri Ak Parti Gaziantep teşkilatı bünyesinde görev yapmış, partiye, şehre, ülkeye, demokrasiye hizmet etmiş tüm isimlere teşekkür etti, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi. Bugüne kadar belediyelerde görev yapan tüm isimlere de şükranlarını sunan Erdoğan, seçimlerde partiyi temsil edecek adaylara başarı dileğinde bulundu.

Erdoğan, “Gaziantep’in bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden, gönül belediyeciliğinden yana kullanacağına inanıyorum. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğine özellikle sahip çıkacak ve inşallah hep birlikte en yükseğe taşıyacağız.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gaziantep, 31 Mart’ta sandıkları patlatıyor muyuz, gönül belediyeciliğini zafere taşıyor muyuz, 31 Mart’a kadar gece gündüz demeden çalışıyor muyuz?” sorularına salonu dolduranlardan aldığı “Evet” yanıtı üzerine “Maşallah, rekor bir oy oranı bekliyorum. Seçim gecesi sizlerden müjdeli haberler bekliyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’in uzun vadeli içme suyu ihtiyacının karşılanması için Düzbağ Projesi’ni de hayata geçirdiklerini söyledi.

Ülkenin en büyük içme suyu projelerinden olan ve 1,2 katrilyon liraya mal olan bu projenin ilk aşamasının tamamlandığını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Projenin ikinci aşamasını oluşturan Düzbağ Barajı ve Düzbağ İçme Suyu Arıtma Tesisinin proje çalışması devam ediyor. Son 16 yılda yaptığımız sulama tesisleriyle Gaziantep’te 203 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Yaklaşık 80 bin dekar mümbit araziyi sulayacak Doğanpınar Barajı’nın inşasında da artık sona gelindi.

Gaziantepli çiftçilerimize toplam 1,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Bay Kemal, ‘çiftçiler aç’ diyordu, bu paraları onlara biz verdik. Bunların hepsi kayıtlı. Senin attığın o lafların nerede kaydı var, bilmiyorum. Verdiğimiz yaklaşık 2 katrilyon lira tutarındaki teşviklerle 86 bin Gaziantepli işverenimize destek sağlandı. Gaziantep’te iki yeni organize sanayi bölgesiyle 2 teknokent, 10 araştırma-geliştirme ve 4 tasarım merkezi kurduk.”

Erdoğan, Gaziantep’in son dönemde yaşanan dalgalanmalardan en az etkilenen şehirlerden olduğunu söyleyerek, Gazianteplileri ahlaki duruşları nedeniyle kutladı.

Milletin bağrından çıkan AK Parti’nin her seçimi halka hesap verme vesilesi olarak gördüğüne işaret eden Erdoğan, her seçimde milletin karşısına en ideal, çalışkan, ehil kadroyla çıkmaya çalıştıklarını, 31 Mart seçimleri için de böyle bir çalışma yaptıklarını bildirdi.

Cumhur İttifakı’nın önemine değinen Erdoğan, bazı yerlerde ittifak kapsamında MHP’li adayların gösterildiğini, “Bu bizim partiden, şu sizin partiden” anlayışının olmaması gerektiğini, beraber çalışılacağını kaydetti.

Erdoğan, daha sonra belediye başkan adaylarını tanıttı.

 

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey Karataş Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Gaziantep Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı’na katılarak adayları tanıttı.