Vali Yardımcısı İmamgiller gözyaşları arasında toprağa verildi

Görevli olduğu Suriye’nin Jarablus kentinde geçirdiği kalp krizi sonrası vefat eden Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller için Gaziantep Valiliği önünde resmi tören düzenlendi.

Törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek en zor anlardan biri olduğunu kaydetti.

Vali Gül; “Bir idareci açısından en zor anlardan bir tanesi kendi çalışma arkadaşının ebediyete intikal ederken konuşması, sözün bittiği yerdeyiz. Yaklaşık bir buçuk senedir Gaziantep’te hizmet ediyordu, burada ve yurtdışında görevi vardı. Son iki aydır birlikte görev yapıyorduk. Bizlere düşen kendisine haklarımızın helal olması. Çalıştığımız süre içerisinde kendisini iyi bildik, işini iyi yaptığına şahit olduk, iyi bir aile babası, iyi bir kamu görevlisi olduğuna şahit olduk. Allah çocuklarına, eşine, kalanlarına uzun ömürler versin. Milletimizin mesai arkadaşlarımızın başı sağ olsun” dedi.

Törene katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu; “Allah milletimize sabır versin. Mekânı cennet olsun. Onları hiçbir zaman unutmayacağız. Onların yükselttiği bu devleti muhafaza için bizler de çalışacağız” şeklinde konuştu.

Bakan Kasapoğlu ve Vali Gül, İmamgiller’in eşi İmran ile kızları İnci ve Aysel Aybike İmamgiller’e taziyelerini iletti.

Konuşmalar sonrasında merhum Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller’in naaşı İl müftüsü Ahmet Çelik tarafında okunan dualarla cenaze tören mangası eşliğinde memleketi Sivas’a uğurlandı.

Törene Gaziantep Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile il protokolünün yanı sıra askeri, adli ve mülki erkan da katıldı.

Vali Yardımcısı İmamgiller, son yolculuğuna uğurlandı

Suriye’nin Cerablus kentindeki odasında ölü bulunan Gaziantep Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller’in cenazesi, memleketi Sivas’ın Şarkışla ilçesinde toprağa verildi

Görevli olduğu Suriye’nin Cerablus kentindeki odasında ölü bulunan Gaziantep Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller’in (49) cenazesi, memleketi Sivas’ın Şarkışla ilçesinde toprağa verildi.

Gaziantep Adli Tıp Kurumu Gaziantep Şube Müdürlüğünde yapılan otopside kalp krizi geçirdiği belirlenen İmamgiller’in cenazesi, Gaziantep Valiliği önünde düzenlenen törenin ardından dün akşam hava yoluyla Sivas’a gönderildi.

İmamgiller için Şarkışla Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi.

Törende, İmamgiller’in annesi Cemile İmamgiller, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutu başında, “Oğlum Ahmet, yakışıklı oğlum, nur içinde yat kuzum. Emanetini, kızlarını, İmran’ı aldım merak etme, için rahat etsin annem. Bana çok kötü şaka yaptın oğlum.” diyerek gözyaşı döktü.

İmamgiller’in eşi İmran İmamgiller ve yakınları da tabuta sarılarak ağladı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, törende yaptığı konuşmada, “Çalıştığı her ilde gönlüyle, kararlı duruşuyla, milli duruşuyla hizmet etmiş ve çalıştığı yerlerden bizi arayarak dualarını iletmiştir. Ahmet ağabeyimizin bundan sonra ailesi ailemizdir, kardeşleri kardeşlerimizdir. Onu unutmayacağız. Bakanlığımız, devletimiz böyle kıymetli bir bürokratını en iyi şekilde yad edecek ve unutmayacaktır.” diye konuştu.

İmamgiller’in kardeşi Hüseyin Turgut İmmagiller de “Tek tesellim yüce devletimizin tekrar barış, huzur götürdüğü topraklarda o barış ve huzurun bir neferiyken görevinin başında Hakk’a yürümesidir.” dedi.

Vali Yardımcısı İmamgiller’in cenazesi, öğle vakti İlçe Müftüsü Tayyip Koçer’in kıldırdığı cenaze namazının ardından Garipler Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze törenine, İmamgiller’in annesi Cemile, babası Cahit, eşi İmran, kızları İnci ve Aybüke İmamgiller ile yakınları, Gaziantep Valisi Davut Gül, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Sivas Valisi Salih Ayhan, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, il, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

%d blogcu bunu beğendi: