HAYVANAT BAHÇESİ AVRUPA’NIN ÜÇÜNCÜ BÜYÜĞÜ

Sadece Gaziantep’e değil tüm bölgeye ve Türkiye’ye hizmet eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, yılda 3,5 milyon ziyaretçisiyle şehrin gözbebeği oldu. Burç Ormanı içerisine kurulan Dünya’nın dördüncü, Avrupa’nın üçüncü, Türkiye’nin ise en büyüğü olan Hayvanat Bahçesi,

1000 dönümlük bir alanda kuruldu. Ziyaretçiler, hayvanat bahçesi içerisinde bulunan tren ve nostaljik faytonla,hayvanat bahçesinin tamamını kolayca gezme fırsatı buluyor.

TÜRKİYE’DE İLK: SAFARİ PARK

Doğurganlık, hijyenik ve çeşitlilik kategorisinde dünyada önde gelen hayvanat bahçesinde, Türkiye’nin ilk Safari Parkı, 150 dönüm arazi üzerine inşa edildi. 25 türden yaklaşık 250 hayvan, serbestçe dolaştıkları doğal ortamlarında görülen park, ziyaretçilerine Afrika’ya gitmeye gerek kalmadan safari imkanı sunuyor. Parkta, kızıl geyik, alageyik, ceylan, karaca, dağ keçisi, tibet öküzü, manda, deve, kanguru, lamalar, deve kuşu, zebra gibi bir arada yaşayabilen hayvanlar, doğal ortamlarına kavuştu. Safari Parkı vatandaşlar, özel tasarlanan araçlara binerek, arada tel örgüler olmadan görme fırsatı buluyor.

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: