İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’DAN EL-BAB’DAKİ ASKERLERE MORAL…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, El-Bab’da güvenlik danışmanı olarak görev yapan askeri unsurların sadece kendinden sorumlu değil, aynı zamanda hem etrafındaki coğrafyadan hem de dünyadaki haksızlığa da ‘boş ver olursa olsun’ denilmediğinin göstergesi olduğunu söyledi. Bakan Soylu bölgeye ziyarette bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül ile yaptığı görüntülü telefon görüşmesi aracılığıyla askerlere seslendi.

Vali Gül, terörle mücadele amacıyla sınır güvenliği için El-Bab’da bulunan Jandarma ve Kara Kuvvetleri unsurları ile bölgede İnsani Yardım Koordinasyon Merkezince yürütülen çalışmaları inceledi. Esnaflar ve yerel meclisi ziyaret ederek vatandaşlarla konuşan Gül, karakollar ve Türkiye tarafından sağlanan hizmetleri denetledi. Gül, öğlen yemeğini de askerlerle karavanadan yedi.

EMANETE SAHİP ÇIKILIYOR

Hizmetlerinden dolayı Jandarma ve Kara Kuvvetleri ile bölgede görev yapan kamu görevlilerine teşekkür eden Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefon görüşmesi yaptı. Bakan Soylu görüntülü arama ile askerlere seslenerek her birine teşekkür ettiğini bildirdi. Vali Gül’ün ziyaretini önemsediğini kaydeden Soylu; “Görev alır almaz El-Bab’da o bölgede oranın sükûneti, huzuru için milletimizin vicdanını oraya yansıtan bütün kahramanlarımızı ziyaret etmenizden dolayı sizi çok tebrik ediyorum. Orada bulunan gerek Jandarmamıza gerek Kara Kuvvetleri unsurlarımızın yaptıkları görev aslında hem ülke olarak göğsümüzü kabartıyor ama başka bir şey daha gerçekleştiriyor dünyaya vicdanın nasıl hâkim olabileceğini ve bütün dünyaya aslen huzursuzluğu nasıl huzura dönüşebileceğini ifade ediyorlar. Hem geçmişimizin bize bıraktığı emanete sahip çıkıyorlar ve büyük bir miras bırakıyorlar. Her birine hem milletimizin hem bizlerin duası sonsuzdur” dedi.

Türk olmanın gururunu yaşadığını dile getiren Soylu; “Oradaki arkadaşlarımız sadece kendinden sorumlu değil aynı zamanda hem etrafında ki coğrafyadan hem de dünyadaki haksızlığa da ‘boş ver olursa olsun’ diyen değil tam tersi her şeyi ile kendileri bizzat bir milletin parçasıyız der. Burada arkadaşlarımızın ortaya koymuş olduğu görev, gayret, bilinç aslında bütün dünyaya örnek teşkil etmektedir. Bu vesileyle sizin de bu ziyaretinizi önemsiyorum çünkü ne bizim kardeşlerimiz, mesai arkadaşlarımız orada yalnızdır ne de orada yaşayanlar yalnızdır. Bunu çok net bir şekilde sağlayarak adım attınız” ifadelerini kullandı.

81 MİLYONUN DUASI SİZİNLE

Askerlerin selameti için herkesin dua ettiğini vurgulayan Soylu; “81 milyon vatandaşımızın da duası sizinle birlikte. 81 milyonun dışında milyonlarca insan var ki görevinizin vazifenizin kutsiyetini anlayıp güzelliğini anlayıp hep sizinle beraber oluyorlar ve ailelerinden uzak evlerinizden barklarınızdan uzak orada yaşayan insanların huzurunu sağlamak için ortaya koyduğunuz fedakârlık ve erdem, tarih boyunca önemli bir şekilde yâd edilecektir” diye konuştu.

Gelecek nesillere kendi topraklarımızdan farklı bir miras bırakılmadığını sözlerine ekleyen Soylu konuşmasını; “Bizler miras olarak orada bir başka bir şey bırakıyoruz. İnsanlığın erdemini kaybetmeyen büyük bir milletin asaletini bırakıyoruz. Bunda büyük bir katkı sahibisiniz minnettarız ve müteşekkiriz bir taraftan terörle mücadele ediyorsunuz. Diğer taraftan da asayişi temin edecek oradaki asayişi temin edenlere de büyük destek veriyorsunuz. Bunun da farkındayız Allah gayretinizi daim etsin hepinizi sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyoruz milletimizin asil yüzünü, şefkatli yüzünü, merhametli yüzünü temsil ediyorsunuz teşekkür ediyoruz, Allah’a emanet olun” şeklinde tamamladı.