Gaziantep Mahmudiye Vakfından Suriyeli muhtaçlara yardım eli

Merhum Hacı Mahmut Deniz’in 1990 yılında kurduğu Mahmudiye Sosyal Yardım ve Eğitim Vakfı kendi çapında yardım yapmaya devam ediyor. Valilik kanalıyla Suriye Cerablus’a 100 ton gıda yardımı göndererek oradaki muhtaçlara, Türk yetkililerinin kanalıyla dağıtımını sağladılar ve en zor günlerinde Suriyeli vatandaşların yanında oldular.

Bugüne kadar halkımızın hizmetine 4 adet imam hatip ortaokulu, 1 ilkokul, 2 anaokulu, 8 yurt, 1 sağlık ocağı ve 4 camii yaptırıp kazandıran, özellikle Ramazan-ı Şerif başta olmak üzere fakir ve muhtaçlara, çeşitli yardım derneklerine de zaman zaman gıda yardımı yapan vakıf, imkanları nispetinde halkımıza hizmet etmeye devam etmektedir.

Vakıf Müdürü Mehmet Hanifi Karayel yaptığı açıklamada, “Vakfımız bir aile vakfıdır ve eskeriyetle gelirlerimiz de bu Deniz ailesinin bağışlarından oluşmaktadır. Merhum Hacı Mahmut Deniz amca zamanından itibaren, vefatından sonra da çocuklarının yardımıyla bu güzel hizmetleri yapmaya devam etmektedirler. Yapmaya çalıştığımız vakıf hizmetlerinin tamamında Allah’ın rızasını kazanmak vardır. Başka hiçbir gayesi olmayan vakfımız inşallah gücü nispetinde bu yardım hizmetlerine devam etmektedir. Bu hem merhum Hacı Mahmut amcayı, hem de vakıf gönüllülerini mutlu etmektedir. Cenab-ı hak bu tür şahsiyetlerin adedini arttırsın ki bizler de daha çok insanlara ve insanlığa faydalı olalım inşallah.

Bu arada Suriye’ye giden yardımdan dolayı bizlere yardımcı olan başta Sayın Valimiz Ali Yerlikaya olmak üzere tüm yetkili organlara teşekkür ediyoruz dedi.

 

%d blogcu bunu beğendi: