Eğitime hayırsever desteği sürüyor

Gaziantepli emekli noter Ali Rıza Alpaslan, doğup büyüdüğü Nizip ilçesinin Belkız Mahallesi’ne 4 derslikli anaokul yaptırdı. ( İrfan Aydoğdu - Anadolu Ajansı )

Gaziantepli emekli noter Ali Rıza Alpaslan, doğup büyüdüğü Nizip ilçesinin Belkız Mahallesi’ne 4 derslikli anaokul yaptırdı.

Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, hayırsever işadamı adıyla yapılan okulun açılışında yaptığı konuşmada, hayırseverlerin böylesine güzel katkıları öğrencilerin daha modern ve güzel yerlerde eğitim almasına vesile olduğunu ifade etti.

Okul öncesi eğitimin öğrenciler açısından çok önemli bir eğitim olduğunu belirten Kaymakam Şahin, şunları kaydetti:

“Nizip ilçesi olarak yeni eğitim ve öğretim yılımızda hedeflerimizi büyüttük. Özellikle geçtiğimiz yıllarda yaptığımız yatırımlar ve sağlanan huzur öğrencilerimizin iyi yerleri kazanmasına neden olduğuna şahit olduk. Bu nedenle bu güzel okulu ilçemize ve eğitim camiasına kazandıran hayırseverimiz Ali Rıza Alpaslan ve ailesine teşekkür ederim.”

Hayırsever Ali Rıza Alpaslan ise, kaliteli eğitimin yolunun kaliteli fiziki ortamlardan geçtiğine inandığını belirterek, “Ben de doğup büyüdüğüm ilçemde eğitime katkı sağlamak istedim. Minik yavrularımızın ilk eğitimlerini alacakları bir okul yaptırmaya karar verdim ve bugün okulun yapıldığını ve öğrencilerin içerisinde eğitim aldığını gördüm bu da beni çok mutlu etti.” diye konuştu.

Törende, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Tiryakioğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş de birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi.

Kaymakam Şahin ve beraberindekiler, sınıfları gezdi, öğretmenlere başarılar diledi.

 

Gaziantepli emekli noter Ali Rıza Alpaslan, doğup büyüdüğü Nizip ilçesinin Belkız Mahallesi’ne 4 derslikli anaokul yaptırdı.
%d blogcu bunu beğendi: