Tahmazoğlu, tüketicinin hakkını sonuna kadar savunuyor

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, fırsatçılık yaparak faiş fiyatlarla ürün satan iş yerlerinin denetimini sürdürmeye devam ederken bir yandan da vatandaşlarla bir araya gelerek konuyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenliyor.

 

Pazarları ve marketleri denetleyerek fahiş fiyat uygulayanlara uyarıda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu fırsatçıların peşini bırakmayarak denetimlerini sürdürüp vatandaşları bilgilendiriyor. Geçtiğimiz gün market denetimine çıkan Başkan Mehmet Tahmazoğlu, daha sonra Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek fiyatlar konusunda vatandaşları bilgilendirip onlardan gelen şikayetleri ve önerileri dinledi. Düzenlenen toplantıya AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Gaziantep Ticaret İl Müdürü Bilal Yazıcı, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Muhtarlar Derneği Başkanı Ökkeş Titiz, Tüketici Hakları Derneği Gaziantep Şube Başkanı Bülent Yılmaz ve vatandaşlar katıldı.

FIRSATÇILARLA MÜCADELE EDECEĞİZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bir avuç fırsatçıya meydan vermeyeceklerini belirterek, “Son günlerde özellikle piyasalarda fahiş fiyat artışları var. Yasaların bize vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde bunlarla mücadele edeceğiz. Ancak bu mücadelenin en büyük ayağı sizler yani tüketicilerdir. Bu nedenle bu toplantıyı düzenledik. Tüketiciler kendi haklarını ve dikkat etmesi gereken hususları bilirse o zaman bunlara fırsat vermeyeceğiz” dedi.

TÜKETİCİ MASASI KURULDU

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, tüketiciye en kaliteli ürünün en ucuza ulaşması amacıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, belediye olarak tüketici hakları masası kurduklarını kaydetti. Vatandaşların yüksek fiyatta ya da bozuk ürünler satanların ihbar etmesi gerektiğini belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Fahiş ve bozuk ürün satan varsa bunu bize bildirsinler. Türkiye’de ilk defa belediye olarak tüketici hakları masasını kurduk. Buraya bildirsinler anında zabıta ve gıda denetçilerimiz buraya denetimde bulunarak tüketici hakkını korurlar” diye konuştu.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ YÜKÜMÜZÜ HAFİFLETTİ

Gaziantep Ticaret İl Müdürü Bilal Yazıcı, tüketicinin bilinçlenmesi konusunda Şahinbey Belediyesi’nin çok önemli bir çalışma yaptığını belirterek, “Tüketicilerimiz haklarını bildiği ölçüde mağduriyet yaşamayacaktır. Bu anlamda Ticaret İl Müdürlüğü olarak tüketici bilgilendirme ve bilinçlendirme anlamında bizlere bu imkanı sunan Şahinbey Belediyemize teşekkür ediyoruz. Şu anda Türkiye’de ilçe belediyeler arasında Tüketici hakları Masası olan bir belediyeye sahipsiniz. Bu anlamda Başkanımıza duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Şuanda müdürlük olarak fiyat denetimleri konusunda bizlerin yükünü ciddi anlamda hafifletiyorlar.  Tüketici hakkını bilirse o hakkı nerede arayacağını bilirse sorun yaşamayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

BAŞKAN ARI KOVANINA ÇOMAK SOKTU

Tüketici Hakları Derneği Gaziantep Şube Başkanı Bülent Yılmaz, market ve Pazar denetimlerinin devam etmesini istediklerini belirterek “Öncelikle tüketici haklarıyla alakalı böyle bir organizasyon yaptığı için Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum. Başkan beyin pazarlarda yaptığı fiyat denetimi Türkiye’de bir ilk oldu. Bu denetimlerin devamını diliyorum. Başkan beyin pazarda yaptığı denetim aslında arı kovanına çomak sokmaktı. Hepimizin bildiği ama söylemediği bir yaraya parmak basmış oldu. Ama birilerinin bunu yapması gerekiyordu. Herkesin işini düzgün yapması gerekiyor” dedi.

BAŞKANI KUTLUYORUM

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Muhtarlar Derneği Başkanı Ökkeş Titiz, vatandaşların haklarını koruduğu için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ’nu tebrik ederek  “Öncelikle vatandaşın hakkını fırsatçılara yedirmeyip sokalar da aradığı için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederim. Türkiye’nin en büyük ilçe başkanı olmanız münasebetiyle vatandaşın haklarını yedirmemek için fiyat denetimine çıkmanız yapmış olduğunuz işlere bir artı daha katmış oldu. Bu Şahinbey’den büyüyerek Türkiye’ye yayılmalı ve doğru, dürüst olan insanlarımız, asgari ücretle geçinen vatandaşlarımız soğan gibi soyulmamalı” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından vatandaşlarla karşılıklı olarak soru cevap şeklinde sohbet edildi ve merak edilen sorulara cevap verildi.

 

%d blogcu bunu beğendi: