İslahiye’de çiftçiye hububat tohumu dağıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince İslahiye ilçesindeki 400 çiftçiye 150 ton buğday ve 49 ton arpa tohumu dağıtıldı. ( Zekeriye Şimşek - Anadolu Ajansı )

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince İslahiye ilçesindeki 400 çiftçiye 150 ton buğday ve 49 ton arpa tohumu dağıtıldı.

Çiftçilerin desteklenmesi çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesince İslahiye Demokrasi Meydanı’nda tohum dağıtım töreni düzenlendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, törende yaptığı konuşmada, İslahiye için 4,5 yılda yaptıkları hizmetleri anlattı.

Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok önemli hukuki düzenlemeler yapıldığını söyledi.

“Çiftçi rahat olmazsa, huzurlu olmazsa, çiftçi toprağı ekemezse biz dışa bağımlı oluruz.” diyen Şahin, gıda güvenliğinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Belediye Başkanı Şahin, “Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği, bugün milli ve yerli savunma sanayi ne kadar önemliyse gıda güvenliği de o kadar önemlidir. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural da İslahiye’ye hizmetleri ve devam eden projeleri hakkında bilgi verdi.

Ülkenin dışa bağımlı olmaması için üretime ve üreticiye ihtiyaç olduğunu belirten Vural, AK Parti iktidarı döneminde ilçenin en büyük hizmeti aldığını kaydetti, Şahin’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz da İslahiye ilçesine daire başkanlıklarının sağladığı destekler hakkında bilgi verdi.

İslahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Köse, Şahin’e plaket verdi.

Törene, İslahiye Kaymakam Vekili, Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince İslahiye ilçesindeki 400 çiftçiye 150 ton buğday ve 49 ton arpa tohumu dağıtıldı.
%d blogcu bunu beğendi: