Tahmazoğlu, “Hileli satışın önüne geçeceğiz”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gıda hileleri, fahiş fiyatlar, stokçuluk gibi vatandaşları mağdur eden konular nedeniyle zabıta ekipleriyle birlikte denetimlerde bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında vatandaşlara alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin çağrısının ardından Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da zabıta ekipleri Ticaret Bakanlığı ve gıda mühendisleri ile birlikte marketleri denetledi. Markette ürünlerin fiyatlarını ve etiketlerini kontrol eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, ekmek reyonuna uğrayıp ekmeklerin gramajlarını kontrol etti.

HİLELİ SATIŞIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşların mağdur edilmemesi için bu tür denetimlerin devam edeceğine vurgu yaparak, “Bugün Ticaret İl Müdürlüğü ve Şahinbey Belediyesi arasında fiyat denetimleri ve tüketici haklarının korunmasıyla ilgili bir çalışma yaptık. Amacımız son zamanlarda piyasada yaşanan fahiş fiyatla ürün satma ve benzeri olaylarının önüne geçmek. Bu denetimlerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek. Buradaki amacımız düzgün çalışan iş yerlerine herhangi bir işlem yapmak değil, bu konuda tüketiciyi yanıltan, aldatmaya yönelik çalışma yapan iş yerlerine gerekli yasal işlemleri uygulamaktır. Bu sayede vatandaşlarımızın, tüketicilerimizin haklarını korumayı da amaçlıyoruz. Ayrıca Ticaret İl Müdürlüğü ile yaptığımız bir protokolle Şahinbey Belediyesi bünyesinde Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü Tüketici Haklarını Koruma Masası kurduk. Bu yönde gelen şikâyetleri burada hızlı bir şekilde değerlendireceğiz” diye konuştu.