Gaziantep’e ek uçak seferleri talebi

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, kentteki uçak fiyatlarının düşmesi için ek sefer konması talebine ilişkin parti olarak çalıştıklarını belirterek, "En az 2 kuruluşun Gaziantep’e ek seferler yapması için görüşmeler son noktaya geldi." dedi. ( Kerem Kocalar - Anadolu Ajansı )

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, kentteki uçak fiyatlarının düşmesi için ek sefer konması talebine ilişkin parti olarak çalıştıklarını belirterek, “En az 2 kuruluşun Gaziantep’e ek seferler yapması için görüşmeler son noktaya geldi.” dedi.

Çelik, partisinin il teşkilatında düzenlendiği basın toplantısında, Gaziantep’in sesi olmak ve sorunlarına çözüm üretebilmek adına parti olarak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Bu nedenle sık sık basının karşısına çıkıp tespit ettikleri sorunları dile getirdiklerini anlatan Çelik, Türkiye’nin en önemli gündeminin ekonomik saldırılarla ortaya çıkan pahalılık olduğunu vurguladı.

Tüm sektörlerde olduğu gibi basın sektörünün de ekonomik saldırılardan etkilendiğini ifade eden Çelik, basının ekonomik saldırılardan etkilenmeden ayakta kalabilmesi için MHP olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydetti.

Ekonomik saldırıları fırsat bilen stokçuların, halen başta Antep fıstığı olmak üzere tarım ürünlerinden ve üreticilerin helal kazançlarından el çekmediğini savunan Çelik, “Bu fırsatçıların fiyat spekülasyonlarına ve haksız kazanç elde elde etmelerine engel olmak üzere yetkili kurum ve kuruluşlarımıza da destek olmak isteriz.” diye konuştu.

Çelik, yerel seçimlerde Gaziantep’te aday gösterilip gösterilmeyeceğine yönelik bir soruya da şöyle yanıt verdi:

“Genel başkanımız Cumhur ittifakında olduğu gibi milli beka ekseninde neler yapılacağına yönelik açıklama yaptı. AK Parti de gereken cevabı verdi. Biz şimdi teşkilatlarımızı seçime hazırlıyoruz. Genel merkezimizin bize vereceği talimatı uygulamak için eksiksiz hayata geçirmek için çalışacağız. Onların talimatını bekleyeceğiz.”

Kentte uçak fiyatlarıyla ilgili tartışmaların olduğuna işaret eden Çelik, “Uçak fiyatlarıyla ilgili çalışıyoruz. Milletvekillerimiz görüşmeler yapıyor. Bu şehir ticaret şehri. O yüzden İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlere sefer azlığı ve fiyat yüksekliği sıkıntımız var. En az 2 kuruluşun Gaziantep’e ek seferler yapması için görüşmeler son noktaya geldi. Sıkıntının yakında çözülmesi için de bu noktada çalışmalarımıza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, kentteki uçak fiyatlarının düşmesi için ek sefer konması talebine ilişkin parti olarak çalıştıklarını belirterek, “En az 2 kuruluşun Gaziantep’e ek seferler yapması için görüşmeler son noktaya geldi.” dedi.