Gazeteci Bekir Şahin’in gururlu günü

Gazeteci Bekir Şahin’in oğlu Okan Şahin avukatlık ruhsatnamesini alarak mesleğe başladı. Şahin yemine bağlı kalacağına and içti.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve Yeni Çizgi Gazetesi İmtiyaz sahibi Bekir Şahin’in oğlu Okan Şahin, stajının ardından yemin edip avukatlık ruhsatnamesini aldı. Gaziantep Barosunda düzenlenen cübbe giyme törenine, 14 avukat adayı avukatlık belgesini Baro Başkanı İskender Kahraman’ın elinden aldı. Emeği geçen herkese teşekkür eden 27 yıllık gazeteci Bekir Şahin’in oğlu Avukat Okan Şahin, “4 yıllık üniversite ve bir yıllık stajımın ardından ruhsatnamemi almaya hak kazandım. Yeminime bağlı olarak meslek hayatıma devam edeceğim. Bende emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.okan şahin 7

“OĞLUM ADALET, HAK VE HUKUKTAN AYRILMAYACAK”

Oğlunun adalet, hak ve hukuktan ayrılmayacağını belirten Okan Şahin’in babası Gazeteci Bekir Şahin, “Hukuka çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde oğlum mesleğe başladı. Oğlumun hak, adalet ve hukuktan ayrılmayacağına inanıyorum” diye konuştu. Yemin töreninin ardından, Okan Şahin Belgesini Gaziantep Baro Başkanı İskender Kahraman’ın elinden alarak mesleğe başladı.

YALNIZ BIRAKMADILAR

Törene Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, Şahin’in staj yaptığı Avukat Mustafa Duran ile Avukat Deniz Kütük Duran, ile Şahin ve Karahan ailesinden akrabaları, yeni çizgi gazetesi yazarı Doç Dr Ercan Küçükosmanoğlu, Gazeteci Bekir Şahin’in arkadaşları, okurları, Okan Şahin’in meslektaşları ile yerel basın temsilcileri katıldı.

 

%d blogcu bunu beğendi: