Başkan Tahmazoğlu, Karne Dağıtım törenine katıldı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Akkent Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.

 

Akkent Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen karne törenine katılan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey’deki öğrencilerle gurur duyduğunu söyledi.

 

Akkent Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Yapar, öğrencilerinin ve okul idarecilerinin bu anlamlı günde kendilerine katılarak destek veren Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na minnettar olduklarını ifade ederken, “Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, her zaman bizlerin yanında ve bizlere desteğini hiç esirgemiyor. Şahinbey İlçemizin böyle ilerlemesinde ve gelişmesinde emeği olan başta Mehmet Tahmazoğlu olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bizler o kadar şanslıyız ki bir eğitime çok önem veren ve ihtiyaçları çok iyi bilen bir Belediye Başkanı’na sahibiz. 2016-2017 eğitim yılının ilk döneminin bu son gününde siz öğrencilerimizde bir yıl boyunca verdiğiniz emeklerin ve başarılarınızın karşılığını karnelerinizde gördünüz. Hepinize iyi tatiller dilerken Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Daha sonra öğrencilerle duygu ve düşüncelerini paylaşan Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Uzun ve yorucu bir eğitim öğretim yılının ilk döneminin sonunda karnelerinizi aldınız. Bundan sonra ki zamanda iyice dinlenin ve yeni döneme iyi hazırlık yapın. Toplum olarak, hepimiz sorumluyuz sizlerden. Geleceğin yöneticileri, öğretmenleri, doktorları,  memurlar, bilim adamları, hepsi siz gençlerin içinden çıkacak. İşlerininizi layıkıyla yapmanıza ihtiyacımız var… Hepinizin insani değerlere sahip olmanıza ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

Başkan Tahmazoğlu, ayrıca şunları söyledi: “Öğretmenlerinizin sizleri yetiştirmek için ne kadar fedakarca çalıştıklarını çok iyi biliyorum. Bütün öğretmenlerinize teşekkür ediyorum. Ayrıca bir teşekkürü de ailelerinize ediyorum. Sizleri yetiştirdiler ve bugünlere getirdiler. Bugün notları ile başarılı olan öğrencilerimiz var. Ama ben biliyorum ki hepiniz ayrı ayrı yetenekleriniz ile başarılısınız. Bu karneler sizlerin çalışmalarınızın bir sonucudur. Derslerini günü gününe yapıp çalışan ve ödevlerini aksatmayanlar bunun karşılığı olarak başarı dolu karneleri aldılar. Karnesinde zayıfı olan öğrenciler üzülmesinler. Önemli olan notların yüksek olması değildir, önemli olan toplum için faydalı insan yetiştirmektir. Başarılı karne alamayanlar daha fazla çalışarak başarılıaını artırabilirler” dedi.

Tören sonunda okulda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilirken diğer öğrencilere karneleri dağıtıldı.