Yozgat Belediyesi Twitter’ı Salladı!

Yozgat Belediyesi’nin gençlik değişimleri projesiyle ilgili attığı tweet’e Yozgat’ı küçümseyen bir yorum yapan takipçiye Yozgat’ın bağrından zeka dolu bir yanıt geldi.

Yozgat Belediyesi, geçtiğimiz günlerde gençlik değişimleri projesi kapsamında bir tweet attı. “Estonya, Letonya, Fransa, İtalya ve Litvanya’dan 25 genç, gençlik değişimleri projesi kapsamında Yozgat’a geldiler.” tweet’ine “Yozgat nere…” şeklinde yorum yapan silabaskurt isimli bir Twitter kullanıcısına belediyeden zeka dolu bir yanıt geldi: “Koordinat veriyoruz: 39°49’K 34°48’D”… Kısa sürede büyük ses getiren bu tweet sosyal medyada hızla yayıldı ve 5 bin 580 takipçisi olmasına karşın Yozgat Belediyesi’nin bu tweet’i 6 bin 690 kez retweet edildi.

“ÖNCE YOZGAT’TAN BİR RESİM GÖNDERELİM DİYE DÜŞÜNDÜK”
Belediyenin Twitter hesabını ekip arkadaşlarıyla birlikte kontrol eden ve söz konusu tweet’in de mimarı olan Erol Ulus, iki yıldır Yozgat Belediyesi’nin üç kişilik Bilgi İşlem departmanında çalışıyor. Hürriyet’e açıklamalarda bulunan Ulus, “Yozgat’ı küçümseyen bir tweet’ti. Ancak onun seviyesine elbette inemezdik ve kurumumuza yakışır ciddiyette cevap vermek istedik.” sözlerini kaydetti. Önce küçümseyen tweet’i atan kullanıcıya Yozgat’ın resmini ve haritasının fotoğrafını göndermeyi düşündüklerini belirten Ulus, daha sonra aklına Yozgat’ın koordinatlarını yazmak geldiğini, bu tweet’i atmadan önce Belediye Başkan Yardımcısı’ndan da onay aldığını söyledi. Ulus’un paylaştığı koordinat Yozgat merkezi gösteriyor.

“FACEBOOK HESABIMIZI KAPATMAYI DÜŞÜNDÜK”
İki yıl öncesinde Yozgat Belediyesi’nin resmi Facebook hesabını kapatmayı düşündüklerine dikkat çeken Ulus, sözlerini şöyle noktaladı: “Attığımız mesajlara hakaret içerikli yorumlar yüzünden bir ara Facebook hesabımızı kapatmayı düşündük. Ancak sosyal medyada var olmanın artık kurumlar için önemli olması dolayısıyla bundan vazgeçtik.

“YOZGAT NERE” YAZAN KULLANICININ TWITTER HESABI ‘UÇTU’
“Yozgat nere” tweet’iyle pek çok Twitter kullanıcısından da tepki gören silabaskurt isimli kullanıcının Twitter hesabına artık erişim sağlanamıyor. Hesabı kullanıcının bizzat kendisinin kapattığı dikkat çekiyor.

Kaynak: Hürriyet